Zamknij

Dobra passa trwa. 5 medali Mistrzostw Polski dla naszych zawodników. Trzy z nich zdobył Erik Major

18:27, 21.12.2021 | esp
Skomentuj Zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry zanotowali świetny występ na Mistrzostwach Polski. Fot. Archiuwm klubu

Kolejny sukces zawodników MKS Park Wodny z Tarnowskich Gór. Tym razem na pływackich Mistrzostwach Polski 14-latków. Odbyły się w miniony weekend w Olsztynie.

Na mistrzostwach pływacy z tarnogórskiego klubu zdobyli 5 medali i zaliczyli 14 finałów.

Multimedalistą zawodów został Erik Major, który wywalczył 3 indywidualne medale - złoto na 200 m stylem dowolnym oraz srebra na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.

Paweł Proszowski zdobył brąz na 200 m stylem zmiennym, a srebro drużyna w składzie Mateusz Kraska, Paweł Proszowski, Kacper Wieczorek i Erik Major w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym.

MKS Park Wodny na mistrzostwach reprezentował też Maciej Boryczka.

W sumie zawodnicy 22 razy poprawiali rekordy życiowe.

[FOTORELACJA]26730[/FOTORELACJA]

MKS Park Wodny zajął 12. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 156 zgłoszonych klubów.

- Trudno wymarzyć sobie lepszą końcówkę pierwszej części sezonu - podkreśla Tomasz Pąchalski, koordynator klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.