Dobra passa trwa. 5 medali Mistrzostw Polski dla naszych zawodników. Trzy z nich zdobył Erik Major

18:27, 21.12.2021 esp
Skomentuj Zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry zanotowali świetny występ na Mistrzostwach Polski. Fot. Archiuwm klubu Zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry zanotowali świetny występ na Mistrzostwach Polski. Fot. Archiuwm klubu

Kolejny sukces zawodników MKS Park Wodny z Tarnowskich Gór. Tym razem na pływackich Mistrzostwach Polski 14-latków. Odbyły się w miniony weekend w Olsztynie.

Na mistrzostwach pływacy z tarnogórskiego klubu zdobyli 5 medali i zaliczyli 14 finałów.

Multimedalistą zawodów został Erik Major, który wywalczył 3 indywidualne medale - złoto na 200 m stylem dowolnym oraz srebra na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.

Paweł Proszowski zdobył brąz na 200 m stylem zmiennym, a srebro drużyna w składzie Mateusz Kraska, Paweł Proszowski, Kacper Wieczorek i Erik Major w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym.

MKS Park Wodny na mistrzostwach reprezentował też Maciej Boryczka.

W sumie zawodnicy 22 razy poprawiali rekordy życiowe.

[FOTORELACJA]26730[/FOTORELACJA]

MKS Park Wodny zajął 12. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 156 zgłoszonych klubów.

- Trudno wymarzyć sobie lepszą końcówkę pierwszej części sezonu - podkreśla Tomasz Pąchalski, koordynator klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.