Tarnowskie Góry. Piotr Maligłówka, wicemistrz Polski z Bobrownik Śląskich

16:00, 16.01.2022 aj
Skomentuj Piotr Maligłówka (po lewej) z Bobrownik Śląskich został wicemistrzem Polski. Fot. Archiwum prywatne Piotr Maligłówka (po lewej) z Bobrownik Śląskich został wicemistrzem Polski. Fot. Archiwum prywatne

Piotr Maligłówka z Bobrownik Śląskich został wicemistrzem Polski podczas Mistrzostw Polski Ju-Jitsu, które odbyły się w Katowicach.

Tarnogórzanin, który skończy w tym roku 16 lat, reprezentuje Rudzki Klub Kyokushin Karate, sekcję ju-jitsu.

Mistrzostwa odbyły się w połowie grudnia 2021 roku. Piotr Maligłówka zajął II miejsce w konkurencji ne-waza, w kategorii wagowej do 73 kg i wiekowej U-16.

To jego kolejny sukces. W ubiegłym roku Piotr zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym w kategorii wiekowo-wagowej U-16 do 66 kg, w konkurencji ne-waza.

Ju-jitsu trenuje od 3 lat. Początkowo myślał o zajęciu się kick-boxingiem, ale ostatecznie okazało się, że ju-jitsu jest dyscypliną, która bardziej mu odpowiada. Pierwsze kroki stawiał w Radzionkowie, ponieważ klub nie przetrwał, przeniósł się do Rudy Śląskiej.

W 2020 roku odniósł pierwszy sukces – wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Śląskach w konkurencji ne-waza,  w kategorii wagowej do 66 kg.

Na co dzień Piotr jest uczniem liceum ogólnokształcącego w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach.

W ju-jitsu sukcesy odnosi też jego brat Maciej – zajął III miejsce podczas mistrzostw Śląska.