Zamknij

Tarnowskie Góry. Dobry występ zawodników z Amatorskiej Sekcji Tenisa Stołowego w mistrzostwach Polski

13:00, 12.05.2022 aj
Skomentuj Grupowe zdjęcie uczestników turnieju. Fot. Archiwum sekcji Grupowe zdjęcie uczestników turnieju. Fot. Archiwum sekcji

Pod koniec kwietnia grupa zawodników z Amatorskiej Sekcji Tenisa Stołowego wzięła udział w Mistrzostwach Polski Amatorów w Toruniu. Wypadli bardzo dobrze.

W kategorii wiekowej 56-65 lat pierwsze miejsce zdobył Mariusz Żurek z Tarnowskich Gór. W kat. wiekowej 40-55 lat trzecie miejsce zajął Mariusz Baron z Radzionkowa.

W kategorii wiekowej 19-39 lat ósme miejsce zajął Krzysztof Brzezina, a Marta Żuk była dziewiętnasta.

We wszystkich kategoriach wystąpiło ogółem 239 zawodniczek i zawodników (5 kobiet w najmłodszej kategorii).

W klasyfikacji medalowej województwo śląskie zajęło III miejsce (jeden medal złoty i jeden brązowy).

Z okazji święta narodowego Konstytucji 3 maja zawodnicy z Amatorskiej Sekcji Tenisa Stołowego w Tarnowskich Górach rozegrali specjalny turniej. Wzięło w nich udział 31 zawodników.

Wśród zawodników do 57 roku życia wygrał Grzegorz Jugowiec (Piekary Śląskie), za nim uplasowali się  Rafał Wójcik (Bytom) i Mariusz Baron (Radzionków).

W kategorii powyżej 58 lat zwyciężył Mariusz Żurek (Tarnowskie Góry), kolejne miejsca zajęli Jerzy Gatys (Boruszowice) i Zbigniew Jaśkiewicz (Tarnowskie Góry).