Rozbiegana niedziela. Na starcie stanęło 171 zawodniczek i zawodników. W ruch poszły też kije

12:13, 21.06.2022 esp Aktualizacja: 12:24, 21.06.2022
Skomentuj Fot. Archiwum MOSiR Piekary Śląskie Fot. Archiwum MOSiR Piekary Śląskie

W niedzielę na stadionie MOSIR Orkan Dąbrówka Wielka odbyła się III Edycja Biegowego Grand Prix MOSIR 2022.

Na starcie stanęło 171 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

Zmierzyli się też amatorzy nordic walking.

W rywalizacji szkół wygrała Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 – 1 133 pkt., drugie miejsce zajął Zespół Szkół Specjalnych – 964 pkt., a trzecie Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 – 260 pkt.

Zwycięzcy w swoich kategoriach: Natalia Cieśla, Ryszard Opielka, Dawid Małota, Zuzanna Falana, Jakub Mania, Zofia Grzesiok, Tomasz Krawczyk, Dominika Tomaszek, Mikołaj Kempys, Lena Buczek, Dominik Tomaszek, Tomasz Zydek, Barbara Kryszto, Joanna Jureczko, Karolina Planeta, Adam Koźlik, Karol Kalaga, Wojciech Maćkowski, Andrzej Wymysło (biegi), Patrycja Ludwig, Barbara Wiśniewska, Krzysztof Malinowski, Grzegorz Grochowski (nordic walking).

Kolejna edycja Biegowego GP MOSIR będzie 18 września przy Kopcu Wyzwolenia.

Organizatorami wydarzenia są: MOSIR Piekary Śląskie, Stowarzyszenie Lecymy Durś, Młodzieżowa Rada Miasta.