Medale mistrzostw Polski dla MKS Park Wodny. Najlepsi w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych

11:47, 25.07.2022 aj
Medale wręczała Otylia Jędrzejczak. Fot. Archiwum klubu Medale wręczała Otylia Jędrzejczak. Fot. Archiwum klubu

Ogromny sukces zawodników MKS Park Wodny Tarnowskie Góry podczas X Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Wywalczyli 7 medali, w klasyfikacji drużynowej zajęli III miejsce.

Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych odbyły się 23 i 24 lipca w Wąbrzeźnie.

W sztafecie open 3x1250 m stylem dowolnym wśród 25 zespołów ekipa MKS uplasowała się na III miejscu w kraju. Brązowy medal wywalczyli:  Paweł Proszowski, Natalia Nikiel, Erik Major. Był to drugi, seniorski medal w historii tarnogórskiego klubu.

W startach indywidualnych pływacy MKS Park Wodny wywalczyli 6 medali i trzy tytuły mistrzów Polski. Złotymi pływakami okazali się: Jakub Rybak (I miejsce 2500 m w kat. 14 lat), Erik Major (I miejsce 5000 m w kat. 15 lat), Natalia Nikiel (I miejsce 5000 m w kat. 16 lat).

Medale zdobyli także: Paweł Proszowski (II miejsce 5000 m w kat. 15 lat), Grzegorz Rybak (III miejsce 2500 m w kat. 14 lat), Mateusz Kraska (III miejsce 5000 m w kat. 15 lat).

Na dystansie 5000 m w kat. 15 lat zmagania na V miejscu ukończył Kacper Wieczorek. W kat. wiekowej 17-18 lat na 7500 m Adam Filozof był IX, a Mateusz Pawlica - XI.

MKS Park Wodny w klasyfikacji medalowej uplasował się na III miejscu wśród 32 klubów z całej Polski. Trenerami są tarnogórskiego klubu  są Sławomir Pąchalski i Tomasz Pąchalski.