Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Katarzyna Kowalik z brązowym medalem mistrzostw Europy

10:34, 04.08.2022 | aj
Katarzyna Kowalik z mężem i trenerem Mikołajem oraz Grzegorzem Leskim. Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Katarzyna Kowalik z Tarnowskich Gór zdobyła brązowy medal w wyciskaniu sztangi leżąc podczas Mistrzostw Europy Bench Press 2022. To był jej debiut na mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa zorganizowane przez Europejską Federację Trójboju Siłowego odbyły się w Budapeszcie. Katarzyna Kowalik wywalczyła brązowy medal 2 sierpnia, w najliczniej obsadzonej grupie zawodniczek, 50 plus, po pasjonującej walce, z wynikiem 72,5 kg. Konkurowała z wieloma utytułowanymi zawodniczkami.

Dwie rywalki miały taki sam wynik i o kolejności w klasyfikacji decydowała waga ciała. Katarzyna Kowalik ostatecznie zajęła III miejsce. Wynik był jednocześnie rekordem Polski i jej rekordem życiowym.

- Nadal nie wierzę  w to,  co się stało moim udziałem. Brązowy medal mistrzostw Europy - European Bench Press Championships Budapeszt 2022 - w najliczniej obsadzonej grupie, srebro przegrane wagą ciała, brąz wywalczony również wagą ciała. Niesamowity sport! To nagroda za każdy zimny i ciemny poranek, kiedy wstaję i robię swoje, za każdy ciężki trening, kiedy wydaje mi się, że nie udźwignę już więcej. Wybór między tym, żeby odpuścić i tym, żeby się nie poddawać, dla mnie jest prosty - podsumowała Katarzyna Kowalik.

Za wsparcie dziękowała mężowi i trenerowi - Mikołajowi Kowalikowi, a Grzegorzowi Leskiemu ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza za prowadzenie jej startu w mistrzostwach.

- Bez Grzegorza nie wyszłoby tak dobrze, a Mikołaj bardziej przeżywał to wszystko ode mnie. Dziękuje wszystkim za trzymane kciuki, jesteście najlepsi - komentowała.

[ZT]37260[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%