Zamknij

Filmowe czwartki czyli w bytomskim BECEK-u kino działa on-line 

21:36, 09.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Bytomskiego Centrum Kultury
REKLAMA

Kina wciąż są zamknięte, ale dla Bytomskie Centrum Kultury ma dla kinomanów alternatywę czyli BCKino on-line. Seanse planowane są na 14, 21 i 28 maja. Koszt biletu to 12 zł. 

Bilety na poszczególne seanse kupuje się na stronie BECEK-u. Po zakupie, na na podany przez kupującego adres mailowy, wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu, a w dniu seansu – link do filmu wraz z hasłem. Będą aktywne 5 minut przed seansem, który zawsze rozpoczyna się o godz. 19. Oglądanie filmu można rozpocząć w trakcie pierwszej godziny trwania seansu, czyli do godz. 20. Link będzie aktywny  jeszcze przez godzinę po zakończonym pokazie, czyli do godz. 23. 

14 maja (czwartek), godz. 19

"Błąd systemu"

Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki.  Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA. Czas trwania: 119 minut

21 maja (czwartek), godz. 19

"Tajemnica Henriego Picka"

Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom Agathy Christie. W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina Fabrice Luchini oraz Camille Cottin. 

Czas trwania: 100 minut

28 maja (czwartek), godz. 19

"Tam gdzieś musi być niebo"

Powrót palestyńskiego reżysera Elii Suleimana po dziesięcioletnim artystycznym milczeniu. Nazywany przez wielu spadkobiercą Bustera Keatona czy Jacques`a Tati, stworzył pełną empatii, humoru i głębokiego humanizmu, autoironiczną opowieść o palestyńskiej tożsamości oraz próbie ucieczki od niej. 

Film został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury oraz Nagrodą FIPRESCI podczas ostatniego festiwalu w Cannes. Jest także palestyńskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Czas trwania: 97 minut

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz