Zamknij

Ogólnopolska kampania wg projektu tarnogórzanek

19:07, 12.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Ministerstwa Cyfryzacji
REKLAMA

Anna Gołkowska-Dymarczyk i Sylwia Jata ze Stowarzyszenia Góry Kultury są autorkami zwycięskiego projektu w ramach konkursu "(Nie)Bezpieczni w sieci". Na bazie ich pomysłu "Bezpieczeństwo to nie bajka" powstanie ogólnopolska kampania edukacyjna za 300 tys. zł. 

– Informacje o konkursie była opublikowana na stronie dla organizacji pozarządowych. Zainteresowałyśmy się nim, mimo że nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w takich kampaniach. Sylwia wpadła na świetny i bardzo prosty pomysł, żeby wykorzystać bajki dla dzieci. Złożyłyśmy wniosek – opowiada Anna Gołkowska-Dymarczyk. 

Ich projekt przeszedł do drugiego etapu. Dostały szereg zagadnień i pytań z nim związanych, a potem przyszedł czas na prezentację on-line. Po 10 dniach okazało się, że kapituła konkursowa przyznała tarnogórzankom i koncepcji "Bezpieczeństwo to nie bajka" pierwsze miejsce. Do fundacji trafi nagroda w wysokości 10 tys. zł. Budżet, który ministerstwo przeznaczy na realizację ogólnopolskiej kampanii opartej na pomyśle "Bezpieczeństwo to nie bajka" to 300 tys. zł.

Laureatem drugiego miejsca jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, z projektem "Aktywny Senior w Cyberprzestrzeni". Do II etapu zakwalifikowały się tylko 4 organizacje. W sumie w konkursie było 28 zgłoszeń. Kapituła konkursowa oceniała je pod kątem pomysłowości i kreatywności, wykonalności i realności założeń, trafności, trwałości i oczywiście – spójności z celami kampanii w I etapie. W II etapie pod względem dopasowania narzędzi komunikacji do grupy docelowej i tematyki kampanii, aktualności oraz znaczenia podejmowanych w kampanii zagadnień i innowacyjności. 

 – Uważamy, że nasz pomysł jest naprawdę dobry, a skoro mają zająć się nim profesjonaliści, to cieszymy się jeszcze bardziej. Teraz nas czekają rozmowy z agencją reklamową, która się zajmie projektem i z domem mediowym – mówi Anna Gołkowska-Dymarczyk. 

(aj )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz