Zamknij

Gramy dla bohaterów. Koncert Mateusz Adamczyk Trio w internecie

11:40, 28.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum CEKUŚ
REKLAMA

Dziś, 28 maja o godz. 19 będzie można posłuchać w sieci wyjątkowego koncertu Mateusz Adamczyk Trio "Kultowe Melodie - Gramy Dla Bohaterów". Koncert dedykowany osobom oraz instytucjom, które wsparły powiat tarnogórski w walce z koronawirusem. W programie wykonawców znajdą się kultowe melodie w nowych aranżacjach.

Koncert organizują wspólnie CEKUŚ Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim i Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Będzie transmitowany na ich facebookowych profilach. Początek o godz. 19. 

Mateusz Adamczyk to instrumentalista, skrzypek, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Escola Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie. Studiował na wydziale muzyki klasycznej równocześnie grając i doskonaląc swój warsztat improwizacyjny w licznych klubach jazzowych i dyskotekach stolicy Katalonii. Nominowany do nagrody Fryderyki za album „Magia del Tango”, nagrany z Marcinem Wyrostkiem oraz zespołem Corazon. W Hiszpanii współtworzy międzynarodową grupę The Johnny Freelance Experience, która jest jednym z pierwszych w Europie zespołów zajmujących się recyklingiem muzyki klubowej i łączących żywe instrumenty z dj setem. Z łatwością operuje między różnymi gatunkami muzycznymi od klasyki i jazzu po muzykę elektroniczną. Od paru lat jest zaangażowany w ruch artystyczny twórców z całej Europy o nazwie#Worldunplugged , którego jest ambasadorem w Polsce. Obecnie współpracuje z Marcinem Wyrostkiem w jego projektach Tango Corazon i Coloriage, Kayah & Transoriental Orchestra, Orkiestrą Kameralną Aukso oraz pracuje jako muzyk sesyjny, nie zaniedbując własnych projektów autorskich.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%