Zamknij

Tarnowskie Góry fantastycznie. Złoża ołowiu i srebra to dzieło magów?

21:19, 21.09.2020 | esp
Skomentuj Autorem obrazu na okładce jest Grzegorz Chudy, a całość zaprojektowała Aleksandra Korol-Chudy. Fot. Archiwum wydawnictwa
REKLAMA

Można już kupić drugi tom antologii opowiadań "Tarnowskie Góry fantastycznie". Jest dostępny w tarnogórskich księgarniach i w sprzedaży wysyłkowej.

W antologii przeczytamy opowiadania 14 autorów. Fragmenty, jeszcze przed premierą publikowało wydawnictwo Almaz. Na pierwszy ogień poszła tarnogórzanka z pochodzenia Anna Hrycyszyn, autorka najdłuższego opowiadania.

– Zawiera dużą dawkę dziecięcego sentymentu  do mego rodzinnego miasta. Pisanie było czystą frajdą. Mam nadzieję, że dla was czytanie będzie przyjemnością – mówi autorka.

Najkrótsze opowiadanie napisał Grzegorz Janusz znany z publikacji w Nowej Fantastyce. Jest też opowiadanie po śląsku Marcina Melona. Zresztą, kto przeczytał pierwszy tom antologii, pewnie z ciekawością sięgnie i po drugi. Czy tym razem ktoś zamieni się w kota albo spotka na swoje drodze wiekowego chomika, który pożera nie tylko ludzi?

Antologia nie jest dystrybuowana przez duże hurtownie i sieci księgarń. Książkę można kupować wysyłkowo, m.in. przez sklep internetowy tarnowskiegoryantologia.pl. Stacjonarnie publikacja jest dostępna w Bookszpanie przy ul. Krakowskiej, księgarni Wiosna przy ul. K. Miarki i Wiosna Klocki przy Rynku w Tarnowskich Górach.

Autorzy opowiadań: Agnieszka Hałas, Romuald Pawlak, Marcin Melon, Tadeusz Oszubski, Sławomir Nieściur, Paweł Matuszek, Bernadeta Prandzioch, Anna Hrycyszyn, Marta Kładź-Kocot, Aleksandra Zielińska, Jakub Bielawski, Grzegorz Janusz, Michał Cetnarowski, Michał Studniarek.

[ZT]24286[/ZT]

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz