Zamknij

W tym tygodniu niektóre biblioteki wznawiają działalność

13:58, 30.11.2020 | esp
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Pexels
REKLAMA

Biblioteki różnie interpretują przepisy związane z sytuacją epidemiologiczną. Jedne przedłużają czas zamknięcia, inne się otwierają, choć z ograniczeniami.

Początkowo Tarnogórska Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie miały zostać zamknięte do odwołania. Terminy wypożyczenia książek zostaną automatycznie przedłużone, nie będą też naliczane kary. 1 grudnia pojawiła się informacja, że placówka będzie otwarta od 7 grudnia.  Do 31 grudnia nieczynna będzie biblioteka w Kaletach i jej filia w Miotku.

30 listopada działalność wznawia biblioteka w Piekarach Śląskich. Kolejne placówki zaczynają wypożyczać książki od 1 grudnia – chodzi m.in. o biblioteki w Miasteczku Śląskim, Tworogu i Połomi, Zbrosławicach i jej filii w Ziemięcicach (zamknięte pozostaną filie w Łubiu, Miedarach, Wieszowie).

Biblioteka w Radzionkowie rusza 2 grudnia.

Jednak obowiązuje reżim sanitarny, nie ma szans na dostęp do półek z książkami. Można je zamawiać telefonicznie albo drogą elektroniczną i odbierać o określonej, ustalonej wcześniej godzinie. W niektórych bibliotekach są też inne niż dotychczas godziny otwarcia.

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz