Zamknij

Spot 29. finału WOŚP współtworzyła tarnogórzanka

07:33, 02.12.2020 | aj
Skomentuj
REKLAMA

Spot promujący 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można już obejrzeć w sieci. 30-sekundowy klip według malarskiej koncepcji Jurka Owsiaka współtworzyła tarnogórzanka Iwona Golor-Baszun. Efekt robi ogromne wrażenie. 

[POGODA]1606856078851[/POGODA]

Pomysłodawcą spotu był Jurek Owsiak, którego zainspirował wcześniejszy projekt Iwony Golor-Baszun i jej męża Alka "Muzyka z planety". Bardzo mu się spodobała animowana forma i zaproponował, żeby coś podobnego stworzyć na 29. finał WOŚP.

W skład zespołu wszedł mąż tarnogórzanki, Alek Golor-Baszun, który odpowiadał za animację postaci i elementy składowe oraz Maciej Wróbel z Grain Space, który zajął się składem i animacją, a Iwona Golor-Baszun wykonała wszystkie malowane elementy na iPadzie.

"Nad urzeczywistnieniem i przełożeniem na grunt animacji dobrze zwariowanych pomysłów Jurka pracowaliśmy z Alkiem i Maćkiem we trójkę, spędzając wspólnie całe noce i dnie " – napisała Iwona Golor-Baszun na swojej facebookowej stronie Firma Portretowa Iwona Golor.

Iwona Golor-Baszun jest absolwentką tarnogórskiego liceum plastycznego. W szkole została laureatką złotego indeksu - wygrana w ogólnopolskim konkursie pozwoliła jej bez konieczności zdawania egzaminów wybrać dowolną uczelnię artystyczną w Polsce. Zdecydowała się na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, wydział malarstwa. W 2018 roku jej cykl obrazów  "Koniec świata" zamówił Jurek Owsiak. Był bohaterem jednego z jej portretów, podobnie jak 45 innych znanych osobowości świata kultury, sztuki, nauki i biznesu namalowanych w ramach projektu malarsko-charytatywnego "Wyjść z twarzą". W gronie osób, które sportretowała oprócz  Jurka Owsiaka znaleźli się: Szymon Majewski, prof. Jerzy Bralczyk, Leszek Balcerowicz, Andrzej Seweryn, Jerzy i Maciej Stuhr. Celem "Wyjść z twarzą" było wsparcie Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł, która zajmuje się wsparciem dzieci.

Więcej o pracach nad spotem promującym 29. finał WOŚP w najbliższym numerze "Gwarka". 

O Iwonie Golor-Baszun więcej pisaliśmy w artykule:

[ZT]17702[/ZT]

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz