Zamknij

O Tarnowskich Górach własnymi słowami. Konkurs na opowiadanie

14:54, 11.04.2021 | W.H.
Skomentuj Fot. UM Tarnowskie Góry/ MBP Tarnowskie Góry
REKLAMA

Od kilku lat Urząd Miasta w Tarnowskich Górach oraz tarnogórska Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza zachęcają do pisania opowiadań, których akcja związana jest z miastem. Ruszyła tegoroczna edycja konkursu "Opowiadania tarnogórskie 2021".

"Ludzie schodzili się do muzeum przy tarnogórskim rynku, aby uczestniczyć w otwarciu nietypowej wystawy. Nie miała ona nic wspólnego z Tarnowskimi Górami czy Śląskiem jako takim, a więc tematami, którym zazwyczaj poświęcano tamtejsze ekspozycje, niemniej jednak zapowiadała się intrygująco. Otóż muzeum sprowadziło do siebie na miesiąc część kolekcji Prinzhorna – zbioru dzieł autorstwa pacjentów niemieckich szpitali psychiatrycznych" – tak rozpoczyna się fikcyjne opowiadanie "Oko za oko" Macieja Boguckiego, który zwyciężył w ubiegłorocznym konkursie.

Opowiadanie prozą z dialogami musi być napisane w języku polskim. Jego akcja może się toczyć w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Inspiracją powinny być miejsca, wydarzenia lub postacie związane z Tarnowskimi Górami. Celem konkursu jest promocja miasta, popularyzowanie literatury, a także stworzenie możliwości debiutu literackiego osobom do tej pory niepublikującym.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Nadesłany tekst musi być pracą samodzielną, wcześniej niepublikowaną i nienagradzaną w innych konkursach (prace zbiorowe nie będą przyjmowane).

Na zwycięzców czekają trzy nagrody pieniężne ufundowane przez magistrat. Prace do 17 września należy składać w siedzibie biblioteki przy ulicy Zamkowej lub przesłać pocztą.

[ZT]30579[/ZT]

 

(W.H.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%