Zamknij

Wysyp nagród dla Julii Orlik. Utalentowana reżyserka z Krupskiego Młyna

07:25, 25.04.2021 | aj
Skomentuj Fot. Zrzut ekranu
REKLAMA

 "Jestem tutaj", film w reżyserii pochodzącej z Krupskiego Młyna Julii Orlik otrzymał nagrodę w kategorii Best Student Short podczas festiwalu Kaboom Animation Festival w Holandii. To kolejne wyróżnienie dla tej produkcji, która jest doceniana w kraju i za granicą. 

Bohaterką filmu jest starsza, sparaliżowana kobieta, zdana na opiekę innych - męża i córki. Mąż, mimo podeszłego wieku i problemów ze zdrowiem, stara się ze wszystkich sił ulżyć jej w cierpieniach, które z dnia na dzień się nasilają. Pomaga mu córka, która próbuje pogodzić opiekę z pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to, jak powinna wyglądać opieka nad chorą.

Film "Jestem tutaj" zdobył do tej pory Grand Prix na festiwalach: PÖFF Shorts w Estonii oraz polskim Etiuda&Anima, a także I nagrodę w konkursie francuskiego Nice Short Film Festival i statuetkę Złotego Gołębia na niemieckim DOK Leipzig. Otrzymał specjalne wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Nagrodę Publiczności na festiwalu Animator w Poznaniu.

Julia Orlik jest studentką Szkoły Filmowej w Łodzi. Wyreżyserowała dwa filmy: "Bankiet" (2016) i "Mój dziwny starszy brat" (2018). Oba zdobyły szereg nagród i wyróżnień. W "Jestem tutaj" oprócz reżyserii odpowiadała za scenariusz, zdjęcia oraz animację. Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

[ZT]30730[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%