Zamknij
REKLAMA

300 tys. zł na kulturę w mieście. Pieniądze trafiły do ponad 20 organizacji

19:36, 24.05.2021 | aj
Skomentuj Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

300 tys. zł to kwota przeznaczona w tym roku na organizację wydarzeń kulturalnych w Tarnowskich Górach. Pieniądze trafiły do ponad 20 organizacji. Jakich imprez możemy spodziewać się w kulturalnym kalendarzu miasta? 

W tym roku spora część dotacji została przeznaczona na wydarzenia muzyczne. 50 tys. zł, czyli największe tegoroczne dofinansowanie, trafi do Stowarzyszenia Art&Sound, które organizuje festiwal muzyki dawnej – Annum Festiwal. Towarzystwo Muzyczne Śląskich Kameralistów dostanie 40 tys. zł na wydarzenie Muzyka na wagę, a Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w sumie 23 tys. zł: na cykl Z Kamilianami po Tarnowskich Górach oraz V Koncert Wiosenny: Pozdrowienia z Moskwy.  

Stowarzyszenie Góry Kultury otrzymało grant w wysokości 40 tys. zł na tegoroczną edycję Teatralnego Parkowania oraz 8 tys. zł na zeszyt edukacyjny "Co jadł gwarek na drugie śniadanie?". Z kolei Stowarzyszenie Gliwicka 66 dostało 8 tys. zł na wydarzenie Kultura w taharze. Wśród organizacji z dofinansowaniem znalazły się m.in. ZHP Hufiec Ziemi Tarnogórskiej, Tarnogórska Grupa Fotograficzna, Stowarzyszenie Gorczycki. 

[ZT]31178[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

No to No to

2 0

Mozecie pajacowac bo Unia nam da kasiorke! 14:10, 25.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%