Zamknij
REKLAMA

Teatralne Parkowanie: 6 spektakli. W piątek Teatr Biuro Podróży pokaże w Tarnowskich Górach "Eurydykę"

11:54, 15.07.2021 | aj
Skomentuj W Tarnowskich Górach Teatru Biuro Podróży pokaże Eurydykę Fot. Archiwum teatru
REKLAMA

W tym roku już po raz czwarty odbędzie się Teatralne Parkowanie. W parku Miejskim w Tarnowskich Górach w czasie wakacji będzie można obejrzeć 6 spektakli plenerowych – 5 dla widzów dorosłych, jeden dla dzieci. Najbliższy już w piątek, 16 lipca. 

Teatralne Parkowanie to impreza organizowana przez Stowarzyszenie Góry Kultury. Od 2018 roku wykorzystuje przestrzeń miejską do prezentacji ambitnych, plenerowych spektakli teatralnych. Taka propozycja kulturalna na czas wakacji okazała się strzałem w dziesiątkę. Teatralne Parkowanie szybko doczekało się własnej publiczności, a frekwencja na spektaklach dopisuje. Wstęp na przedstawienia jest wolny. W tym roku wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach.

W piątek, 16 lipca o godz. 21 będzie można zobaczyć spektakl Teatru Biuro Podróży "Eurydyka". Powstał w czasie pandemii. Jest artystyczną reakcją na zagrożenie rozłąką, odejściem bliskiej osoby.

"W przedstawieniu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki. Ich miłość jest silniejsza niż śmierć. Orfeusz, nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej, postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia, miesza się tu z rzeczywistością. Orfeusz dociera do piekła pełnego szczurów, musi mierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. Co jest prawdziwe, a co jest ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka? Pandemia stała się naszym pierwszym, wspólnym, globalnym doświadczeniem, które w sposób mniej lub bardziej dramatyczny dotknęło każdego człowieka na Ziemi" – piszą o przedstawieniu twórcy. 

Kolejne spektakle odbędą się: 

31 lipca, godz. 21 – Teatr Orbis Tertius "Misterium Buffo",

7 sierpnia, godz. 20 – AteliercuncheoN "Krysolov", 

20 sierpnia, godz. 20 – Fundacja Sztukmistrze "Spektrum", 

28 sierpnia, godz. 14 – Teatr Fuzja  "Ciocia Jadzia" (dla dzieci), godz. 20 – Teatr Fuzja  "Dywidenda". 

[ZT]31844[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%