Zamknij

Pszczoły, Power of Winds, a może pchli targ? Propozycje na weekend

12:39, 23.07.2021 | esp
Skomentuj Radzionków. W niedzielę zagra orkiestra Power of Winds
REKLAMA

W najbliższy weekend zaplanowano różne ciekawe imprezy – od koncertu orkiestry dętej, przez pikniki po targ staroci.

25 lipca o godz. 17 na rynku w Radzionkowie zagra Koncertowa Orkiestra Dęta Power of Winds pod batutą Klaudiusza Jani. W repertuarze Bruno Mars, Sanah, Pharell Wiliams i inni, w nowatorskich opracowaniach na instrumenty dęte. O godz. 16 ruszą zabawy dla dzieci. Wstęp wolny.

W sobotę zaplanowano dwa pikniki. O godz. 15 rozpocznie się integracyjny piknik rodzinny w Ossach, połączony z happeningiem „Pożyteczne owady” - obok remizy OSP. Zostanie oficjalnie otwarty ogród dla owadów pożytecznych. Ponadto w programie atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. wyścigi biedronek, tęczowe wieże, piłka fartuchowa i występ zespołu śpiewaczego Ossianie. O godz. 20 ruszy zabawa taneczna.

Także w sobotę, obok świetlicy sołeckiej w Bibieli organizowany jest Dzień Pszczoły. Rozpocznie się o godz. 16.30 występem Marii Wylężek. Ponadto w programie: pokaz OSP Żyglinek (godz. 17.20), koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Gminy Miasteczko Śląskie (godz. 18), Real Retro DJ (godz. 19). W godz. 17-19 zaplanowano warsztaty plastyczne dla dzieci. Będą również: degustacje miodów, makiety uli, prelekcje o życiu pszczół, kosmetyki z miodem, miodowe wypieki.

Jak zwykle do parku w Świerklańcu zaprasza Salon Śląski. W sobotę o godz. 16 w Pałacu Kawalera o śląskich olimpijczykach opowie red. Tomasz Much. Organizatorzy zapewniają, że będzie lekko, dowcipnie i odkrywczo. Natomiast w niedzielę o godz. 12, 14 i 16 będą warsztaty rysowania dla dzieci z animatorką Patrycją Bajer.

A 24 lipca w Woźnikach po raz pierwszy organizowana jest giełda staroci, rękodzieła i rzeczy używanych. Będzie od godz. 8 do 12 na parkingu przy ul. Dworcowej (obok Łany Skweru). Organizatorzy podkreślają, że woźnicka giełda to nie tylko możliwość handlu, ale przede wszystkim ciekawe rozmowy i miły sposób spędzenia czasu. Warto na to wydarzenie zabrać najmłodszych – to świetna lekcja przedsiębiorczości, a często również historii. Wystawcy nie ponoszą żadnych opłat, dla kupujących wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniach kulturalnych w regionie: Co? Gdzie? Kiedy?

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%