Zamknij

Opera Śląska nocą i muzyczna awantura z Adamem Snopkiem

13:44, 01.09.2021 | esp
Skomentuj Opera Śląska w Bytomiu. Balet Sól ziemi czarnej. Fot. K. Bieliński
REKLAMA

Operą Gaetana Donizettiego „Łucja z Lammermoor” zainaugurowany zostanie nowy sezon artystyczny Opery Śląskiej w Bytomiu. We wrześniu nie zabraknie premiery, warto też zajrzeć do opery nocą.

3 i 5 września w repertuarze jest opera Gaetana Donizettiego „Łucja z Lammermoor”, która podczas lockdownu została zaprezentowana on-line. Spektakl opowiada o losach szkockich kochanków – Łucji i Edgara. Mimo trwających waśni między ich rodami, młodzi zakochują się w sobie i zaręczają. Nie będzie im jednak dane zażyć małżeńskiego szczęścia.

Nieznane zakamarki, niedostępne na co dzień miejsca Opery Śląskiej zostaną odkryte podczas 11. Nocy Teatrów Metropolii - 11 września. Będą m.in. warsztaty plastyczne, lekcje śpiewu, zajęcia baletowe dla dzieci i dorosłych. W programie także opera komiczna „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego.

17 września opera zaprasza na premierę wydarzenia „Muzyczna awantura z happy endem, czyli Adam Snopek stand-up przy fortepianie kontra Kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu”. W jednym narożniku stanie muzyka rozrywkowa, w drugim klasyczna. W humorystycznym, temperamentnym, pełnym groteski show wezmą też udział tancerz baletu Opery Śląskiej.

Natomiast 18 i 19 września będzie można zobaczyć operę „La Rondine”, czyli „Jaskółkę” Giacomo Pucciniego, a 12 września w Operze Śląskiej i 21 września w Teatrze Śląskim w Katowicach - balet na kanwie filmu Kazimierza Kutza „Sól ziemi czarnej” w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. Spektakl tak jak film Kutza odnosi się do ważnych wydarzeń w historii Polski.

W repertuarze nie zabraknie również stałego cyklu „Opera blisko Ciebie: porozmawiajmy o operze”, czyli spotkań z operą, której tajemnicę i wszechstronny wymiar odkrywają osoby, dla których świat teatru operowego, to całe życie. Bohaterką wrześniowej wędrówki będzie solistka Opery Śląskiej, odtwórczyni tytułowej roli „Callas. Master Class” - Joanna Kściuczyk-Jędrusik. Spotkanie z artystką odbędzie się 19 września o godz. 16.

[ZT]32459[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%