Zamknij
REKLAMA

Będzie się działo w pałacu. Przyjedzie hrabia. Czym poczestują gości?

14:01, 15.09.2021 | esp
Skomentuj Nakło Śląskie. Wystawa potrwa do 26 września. Fot. Archiwum CKŚ
REKLAMA

W sobotę, 18 września warto się wybrać do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Będzie smacznie i z wizytą zapowiedział się hrabia Hans Ulrich Schaffgotsch.

Od godz. 11 do 18 w pałacu można będzie spróbować specjałów kuchni dworskiej, przygotowanych według oryginalnych przepisów.

Dla swoich gości CKŚ przewiduje poczęstunek daniami kuchni dworskiej, w tym moczką po żydowsku (wigilijne danie Henckel von Donnersmarcków ze Świerklańca), staropolskim tłuczeńcem, litewskim szmurem czy… prosiakiem z ziemniaków.

Do tego podane zostaną stare śląskie maszkiety – poczęstunek przygotuje Koło Rękodzieła z Orzecha, które zorganizuje także warsztaty rękodzieła (makramy, malowanie tkanin, haftowanie biżuterii).

Można będzie także skosztować ciasteczek z Rancza w Proboszczowicach.

O godz. 17 rozpocznie się finał Szlacheckiego Weekendu.

W pałacu pojawi się hrabia Hans Ulrich Schaffgotsch. Będzie też okazja do zwiedzenia wystawy historycznej "Schaffgotschowie. Potomkowie Piastów, spadkobiercy śląskiego Kopciuszka".

Ponadto zaplanowano mini koncert liryki wokalnej w wykonaniu Agnieszki Wiśniewskiej-Rak (śpiew) i Mateusza Meisnera (fortepian).

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

[ZT]32658[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%