Zamknij

Piotr Trojan, Michał Oleszczyk. Świetne wieści z festiwalu w Gdyni

09:23, 26.09.2021 | aj
Skomentuj Fot. Wszystkie nasze strachy / Fears/ zrzut ekranu
REKLAMA

Wczoraj zakończył się 46. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Złote Lwy zdobył film "Wszystkie nasze strachy". Jednym ze współscenarzystów jest Michał Oleszczyk. 

Pochodzący z Tarnowskich Gór Michał Oleszczyk jest uznanym krytykiem filmowym, kilka lat temu pełnił rolę dyrektora artystycznego festiwalu filmowego w Gdyni. 

Scenariusz do "Wszystkich naszych strachów" napisał wspólnie z Łukaszem Rondudą i Katarzyną Sarnowską. Film zdobył nie tylko nagrodę główną festiwalu, ale też nagrodę dziennikarzy, jury młodych i Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. 

Pierwowzorem głównego bohatera jest grafik i artysta wizualny Daniel Rycharski. W swojej twórczości koncentruje się na współczesnej wsi polskiej i jej tożsamości, komentuje stosunek kościoła do środowiska LGBT.

To nie koniec tarnogórskich akcentów na festiwalu. Krótkometrażowy debiut fabularny Piotra Trojana zdobył wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

"Synthol" to historia trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog ze swoich przygotowań do startu w zawodach kulturystycznych debiutantów. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka Teresa, "kobieta jego życia".

Kiedy chłopak poznaje Monę, jego wirtualny świat zderza się z rzeczywistością. To pełna humoru i ciepła opowieść o wchodzeniu w dorosłość, o próbie odcięcia pępowiny po trzydziestce. 

Piotr Trojan jest nie tylko reżyserem i scenarzystą "Syntholu", ale także odtwórcą głównej roli. Warto dodać, że tarnogórzanin zagrał też księdza w "Wszystkich naszych strachach" oraz wystąpił w "Hiacyncie", który również znalazł się w konkursie i wkrótce będzie można zobaczyć go w serwisie Netflix. W Gdyni film został doceniony za charakteryzację i scenariusz. 

[ZT]32815[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%