Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Gdzie się wybrać w weekend? Poznajcie Zuzannę

07:00, 22.10.2021 | .
Skomentuj W niedzielę w kinie Olbrzym m.in. Fatima
REKLAMA

Tarnowskie Góry – gdzie pójść w czasie weekendu? Może teatr albo kino? Będzie też spektakl w kościele.

W sobotę o godz. 18 w Tarnogórskim Centrum Kultury będzie kolejna odsłona cyklu Teatr Polska. Teatr Łaźnia Nowa przedstawi spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Po spektaklu spotkanie twórców z publicznością.

Pisarka Zuzanna Gincburg, znana jako Zuzanna Ginczanka, wychowywała się na prowincji, w Równem, ale marzyła o wielkim świecie, którego symbolem była dla niej Warszawa. Nawiązała kontakt z

Julianem Tuwimem, który zauważył w niej wielki talent i namówił na przeprowadzkę do stolicy. Ginczanka jako polska poetka żydowskiego pochodzenia musiała się zmierzyć z dwoma „demonami”: pięknem i żydowskością. Klisza „pięknej Żydówki” rozpalała wyobraźnię męskiej części towarzystwa i przysłaniała jej twórczość. Jej żydowskie pochodzenie stało się natomiast przedmiotem antysemickich ataków w Warszawie lat 30., a ostatecznie przyczyną jej tragicznej śmierci w Krakowie w 1944 roku.

Z kolei w niedzielę Teatr A zaprasza na spektakl „Poranek” w zabytkowym kościele w Starych Tarnowicach.

W niedzielę także dwa spektakle dla dzieci w tarnogórskiej bibliotece i jej filii w Starych Tarnowicach oraz seanse filmowe w kinie Olbrzym w TCK.

A już po weekendzie, we wtorek warto się wybrać do Centrum Kultury Ślaskiej w Nakle Śląskim. Będzie tam wernisaż wystawy fotografii dokumentalnej „Świadomość kadru”, a po nim koncert Barbary Lubos.

Więcej informacji o wydarzeniach TUTAJ

[ZT]33147[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jak zwykle jak zwykle

2 2

modly i zabobony co za nawiedzony kraj wszystko opiera sie na religi ! 11:59, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%