Zamknij
REKLAMA

Konsultacje w sprawie wycinek lasów nie będą przedłużone. Co odpowiedziała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych?

14:55, 07.01.2022 | esp
Skomentuj Trwa walka o zmniejszenie skali wycinek. Fot. Archiwum
REKLAMA

Urzędnicy z Tworoga poprosili Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach o wydłużenie terminu konsultacji społecznych projektu Planu Urządzania Lasu dla Nadleśnictwa Brynek na lata 2022-2031.

Sprawa jest poważna, gdyż projektowany plan określi m.in. ile drzew i gdzie pójdzie do wycięcia. Społecznicy ostrzegają - wycinki w Nadleśnictwie Brynek mogą wzrosnąć o 63 proc.

Jak już pisaliśmy, wyręby będą koncentrowały się w części północnej nadleśnictwa. Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworowska, Hanusek, Boruszowice, Świniowice, Koty, Krywałd objęte zostaną rębniami zupełnymi.

Pod tym ostatnim określeniem kryje się wycięcie wszystkich drzew, z ewentualnym pozostawieniem pojedynczych sztuk lub ich grupy.

Społecznicy szybko się skrzyknęli i zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach w sprawie projektu planu, tak by wpłynąć na zmniejszenie skali wycinek drzew.

Problem tym, że konsultacje ogłoszono w fatalnym terminie – od 22 grudnia do 11 stycznia. To czas świąt, nowego roku i święta Trzech Króli, kiedy wiele osób wyjeżdża i ma inne rzeczy na głowie. De facto więc zostają dwa dni „normalnego” czasu.

Urząd Gminy w Tworogu złożył wniosek do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach w sprawie wydłużenia terminu konsultacji społecznych.

RDLP jest jednak na nie. W odpowiedzi na wniosek tworoskiego samorządu, podpisanej przez zastępcę dyrektora RDLP w Katowicach Huberta Wiśniewskiego, czytamy że nie ma takiej możliwości ze względu na terminy wynikające z umowy zawartej z wykonawcą projektu.

Jest jednak ukłon w stronę samorządu. W drodze wyjątku wnioski z Urzędu Gminy w Tworogu, które wpłyną do 4 dni po terminie, też będą rozpatrzone.

Konsultacje w sprawie PUL trwają do 11 stycznia. Uwagi można zgłaszać:

1. w formie pisemnej, wysyłając pismo na adres:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach,

ul. św. Huberta 43/45,40-543 Katowice

2. drogą mailową, wysyłając maila na adres:

[email protected]

3. przez ePUAP: wysyłając pismo na adres:

pgl-lp-0271/SkrytkaESP

[ZT]34239[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Zakaz wjazduZakaz wjazdu

15 0

Obowiazuje zakaz wjazdu do centrum Tarnowskich Gor dla przeladowanych ciezarowek, w tym wielkich naczep z kodami drewna. 16:04, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DominikDominik

9 0

Proszę podać nazwisko leśnika który jest za to odpowiedzialny i zezwolił na wycinkę terenu . Jeżeli jest to anonimowe to wycinka jest przestępstwem czyli złodziejstwem . 08:42, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bomi44@wp.pl[email protected]

12 0

Za niedługo będziemy jedną WIELKĄ PUSTYNIĄ. "Płuca Śląska" zostaną wyrwane i zaorane. Co zostanie dla naszych dzieci i wnuków. Zobaczcie jak wyglądają lasy po zeszłorocznej wycince. 😱 17:53, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

My chcom lasów!My chcom lasów!

6 0

We wszyjstkim trza mieć umiar a to je chacharstwo do potyngi yntej! 14:51, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%