Zamknij
REKLAMA

Dostali pieniądze. Będzie plac zabaw w parku i strefa rekreacyjna koło Orlika

15:59, 01.07.2022 | esp
Skomentuj W Świerklańcu pieniądze pójdą na plac zabaw. Zdjęcie poglądowe, archiwum
REKLAMA

Świerklaniec i Żyglin-Żyglinek to sołectwa z powiatu tarnogórskiego, które mogą się cieszyć z dodatkowej kasy.

Chodzi o dofinansowania w ramach konkursu Inicjatywa Sołecka 2022.

Maksymalne dofinansowanie, 80 tys. zł, dostał Świerklaniec. Pieniądze pójdą na plac zabaw w zabytkowym parku, w pobliżu Pałacu Kawalera. Teraz są tam wysłużone, drewniane tzw. ścieżki zdrowia oraz drewniany zestaw zabawowy. Tymczasem w parku nieraz są tłumy i taki plac zabaw chluby gminie nie przynosi.

To, co jest na placu zabaw ma być odnowione, pojawią się też nowości, np. zestaw zabawowy typu zamek, huśtawka równoważna, karuzela typu trzmiel, zabawki na sprężynach, linozjazd, piaskownica z siedziskami. Wkład własny samorządu to 30 tys. zł.

Strefa dla młodych

Ciekawie zapowiada się projekt, który ma być zrealizowany w sołectwie Żyglin-Żyglinek. Koło boiska Orlik w Żyglinie ma powstać strefa rekreacyjno-wypoczynkowa dla młodzieży.

– Nasza młodzież w czasie wolnym nie ma co ze sobą zrobić. Siadają na krzesełkach na Orliku, rozmawiają i nic poza tym dla nich nie ma. Postanowiliśmy więc stworzyć miejsce specjalnie dla nich, gdzie będą mieli co robić, a do tego nikt im nie będzie przeszkadzał – mówi sołtys Żyglina-Żyginka Piotr Musialik.

Bazą będzie altana na 20-25 osób. Do tego dojdą betonowy stół do gry w piłkarzyki, ławka, stolik do gry w szachy i warcaby, drabinki do ćwiczeń. Kolejny element – stół do ping-ponga – ma zostać przeniesiony z placu zabaw przy szkole. Jak mówi sołtys, obecna lokalizacja jest mało fortunna i niewiele osób z niego korzysta.

Do przeniesienia do młodzieżowej strefy są też trenażery, które dziś stoją przy remizie OSP Żyglinek. Swoje miejsce znajdzie tam także multimedialna ławka, dzięki której na miejscu będzie można podładować telefon.

– Nie ma dostępu do wi-fi, ale może w przyszłości uda się z tym coś zrobić – zapowiada Piotr Musialik.

Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, bo mimo że większość rzeczy jest już kupiona, to trzeba jeszcze uzyskać pozwolenie na budowę. W wakacje strefa nie będzie więc jeszcze otwarta.

Oba projekty muszą być zrealizowane i rozliczone do 10 października.

[ZT]36786[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AskaAska

1 0

Zyglin super, widać że sołtys to odpowiedni człowiek na tym miejscu, potrafi działać 14:20, 02.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%