Zamknij

Zwalniają przedsiębiorców z podatku, ale apelują o rozliczanie się...

05:43, 20.05.2020 | red.
Skomentuj
Przewodniczący rady Jarosław Wasążnik przekonuje mieszkańców, by podatki płacili lokalnie. Fot. print screen
REKLAMA

18 maja rada gminy w Świerklańcu jednogłośnie podjęła dwie uchwały, które mają pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny czas pandemii.

Przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu, zanotowali spadek obrotów w związku z koronawirusem mogą się starać o zwolnienie z podatku od nieruchomości lub przedłużenie terminu płatności jego rat.

Jeszcze zanim rada podjęła uchwałę, przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, złożyli kilkanaście wniosków o zwolnienie z podatku albo odroczenie jego płatności. Wnioski są rozpatrywane.

Przewodniczący rady Jarosław Wasążnik mówił, że w trudnej sytuacji finansowej są także samorządy. Chodzi nie tyle o zwolnienia z podatków przedsiębiorców, gdyż nie są to duże kwoty, ale o spadki z wpływów z PIT-ów. - Powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób zminimalizować te straty. Warto na przykład przeprowadzić akcję promocyjną, żeby nasi mieszkańcy rozliczali się w Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach, a nie w innych miastach – przekonywał przewodniczący.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz