Zamknij
REKLAMA

Ukradli akumulator z lampy solarnej. Wójt jest wkurzony

05:14, 23.05.2020 | red.
Skomentuj Lampy świecą kilka dni, a już połaszczyli się na nie złodzieje. Fot. FB Marka Cyla
REKLAMA

W gminie Świerklaniec kończy się budowa oświetlenia zasilanego światłem słonecznym. Na akumulatory do lamp solarnych  już połaszczyli się złodzieje.

- Jesteśmy w trakcie odbioru prac. W gminie zamontowano 52 lampy wykorzystujące do produkcji prądu światło słoneczne. Zadanie kosztuje 572 tys. zł, z czego 486 tys. zł to unijne dofinansowanie – informuje wójt Świerklańca Marek Cyl.

Jest wkurzony, bo świecącymi od kilku dni lampami już zainteresowali się złodzieje. Z tej na ul. Dębowej w Świerklańcu skradziono akumulator. Próbowano go także zabrać z lampy na ul. Lasowickiej w Nowym Chechle. Co prawda ta akcja się nie udała, ale złodzieje zdążyli zniszczyć mocowanie pokrywy.

- Sprawa zostanie zgłoszona na policję, a realizująca zadanie firma Wichary Technic na naszą prośbę dodatkowo zabezpieczy lampy przed tego typu dewastacją. Apeluję do wszystkich, aby zwracać uwagę na takie sytuacje – mówi wójt.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ElektrykElektryk

6 1

Podłączyć takiemu złodziejowi ten akumulator do przyrodzenia i grillować *%#)!& aż zmądrzeje! 14:45, 23.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElektrykElektryk

1 0

...a ten co minusuje powyższy komentarz (jedna łapka w dół) to albo ten złodziej akumulatorów albo jego baba....🤣 22:57, 25.05.2020