Zamknij
REKLAMA

Bambi z Tworoga. Strażaków wezwano do małej sarny

11:15, 28.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworogu
REKLAMA

Wczoraj przed godz. 20 strażacy z Tworoga zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. Chodziło o sarnę uwięzioną na jednej z posesji.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na prywatnej, niezamieszkałej posesji rzeczywiście przebywa mała sarna, ale nie jest  uwięziona. Zwierzę leżało w swoim legowisku i czekało na matkę. Strażacy po konsultacjach z Nadleśnictwem Brynek pozostawili malucha na swoim miejscu.

Leśnicy co roku apelują o to, żeby w podobnych sytuacjach nie zbliżać się do zwierząt. Koźlęta ukryte wśród traw i zarośli są tylko pozornie opuszczone przez matkę, która zwykle przebywa w pobliżu i bacznie obserwuje potomstwo. Dotyk człowieka może skończyć się odrzuceniem młodego przez matkę ze względu na obcy zapach. 

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

<3<3

6 0

BRAWO STRAŻACY❤️ 11:26, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz