Zamknij
REKLAMA

Też oszczędzajmy: obniżmy sobie diety, a burmistrzowi pensję

05:39, 29.05.2020 | red.
Skomentuj Sesja radzionkowskiej rady w CK "Karolinka". Fot. Zrzut ekranu
REKLAMA

Taką propozycję złożyła radna Aneta Niedźwiecka na czwartkowej sesji Rady Miasta Radzionków. Dyskutowano na niej m.in. o planowanych cięciach wydatków na oświatę.

Radna zapowiedziała złożenie petycji podpisanej przez 192 mieszkańców. Chodzi o to, by jeszcze raz zastanowić się nad decyzją o łączeniu klas w szkołach podstawowych – dla oszczędności. Pisaliśmy o tym w artykule Liczniejsze klasy w szkołach. Ma być taniej, rodzice protestują

- Proszę się postawić na miejscu rodziców i uczniów, którzy już się zżyli z kolegami ze szkolnej ławki. Burmistrz mówi o klasach 22, 23-osobowych, ale są też informacje, że w jednej ma być nawet 31 uczniów. Do klasy eksperymentalnej z rozszerzoną nauką j. angielskiego, gdzie jest 5 godzin lekcyjnych tego języka w tygodniu, trafią uczniowie, którzy mieli takie lekcje tylko dwa razy w tygodniu – mówiła Aneta Niedźwiecka.

- Możemy mieć 15 osób w klasie oraz zaśmiecone ulice i brak oświetlenia na ulicach. Może przerysowuję, ale sytuacja jest bardzo trudna. Straty związane z pandemią liczymy w milionach. Muszę podejmować trudne decyzje, to już nie jest kryzys, to zapaść. Stoimy pod ścianą i musimy pamiętać o przyszłości. Zastanawiamy się na przykład, czy otwierać w tym roku basen, bo koszty będą duże, a frekwencja pewnie mała. A nauka w klasach dwudziestoparoosobowych to wciąż nauka w dobrych warunkach. Proszę mi nie zarzucać, że chcę pogrzebać oświatę. Proszę też o empatię, patrzenie na potrzeby całego miasta. W tej sytuacji każdy musi ponieść konsekwencje – zaznaczał burmistrz Gabriel Tobor.

Radna Niedźwiecka stwierdziła, że skoro trzeba oszczędzać, to radni i urzędnicy też powinni się w to włączyć. Zaproponowała przygotowanie projektu uchwały w sprawie obniżenia o 20 proc. diet radnych. - Niższe pensje mogliby też mieć burmistrz, jego zastępca, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych – podkreślała.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz