Zamknij
REKLAMA

Biskupi wyświęcili wczoraj nowych prezbiterów. Wśród nich tarnogórzanie

15:37, 31.05.2020 | J.M
Skomentuj Diecezja gliwicka ma ośmiu nowych księży. Aż trzech związanych jest z Tarnowskimi Górami Fot. Pixabay
REKLAMA

Biskupi gliwiccy Jan Kopiec i Andrzej Iwanecki wyświęcili w sobotę ośmiu nowych kapłanów. Trzech z nich  związanych jest z Tarnowskimi Górami.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa święcenia kapłańskie odbyły się w dwóch grupach, jednocześnie w katedrze oraz kościele św. Bartłomieja w Gliwicach.

Księdzem został Tomasz Wolnik z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej  Fatimskiej w Tarnowskich Górach- Strzybnicy. To absolwent Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanika" w Tarnowskich Górach.

Drugi tarnogórzanin, który przyjął w sobotę święcenia kapłańskie to Michał Brzezina z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach-Lasowicach. Ukończył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach.

Absolwentem "Mechanika" jest także ks. Adam Pietrowski. Urodził się Tarnowskich Górach, ale do seminarium trafił z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie.

Z Lublińca pochodzi ks. Zbigniew Śniechota. Ukończył Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, jest z parafii św. Mikołaja.

Nowi księża odebrali już dekrety, kierujące ich do pracy w parafiach. Ks. Wolnik ma pracować w parafii katedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Wikarym w Strzybnicy został ks. Paweł Kaczmarczyk. Ks. Adam Pietrowski został skierowany do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim.

Ks. Brzezina z Lasowic będzie pracował w parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Ks. Śniechota z Lublińca został wysłany do parafii św. Franciszka w Zabrzu. Nowego wikarego ma parafia Znalezienia Krzyża i św. Katarzyny w Rusinowicach, a został nim neoprezbiter ks. Patryk Gawłowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

kopidol kopidol

1 1

Uwaga ksiunc !!!! 15:24, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz