Zamknij

11,5 tys. wyborców Szymona Hołowni. To oni rozstrzygną u nas wybory

07:28, 07.07.2020 | J.M
Skomentuj Jak zagłosuje Zenon Lis, lokalny koordynator kampanii Szymona Hołowni? Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Na Szymona Hołownię głosowało w Tarnowskich Górach ponad 17 proc. wyborców (wynik ogólnopolski to 13,85 proc.) i to ten elektorat jest smakowitym kąskiem w walce wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Andrzej Duda - 28 537 głosów, Rafał Trzaskowski - 21 790, Szymon Hołownia - 11 656 to wynik I tury wyborów prezydenckich w powiecie tarnogórskim. Nawet gdyby wszyscy wyborcy Krzysztofa Bosaka przenieśli swoje głosy teraz na Dudę, to będzie miał ich w sumie 33040. To o 406 głosów mniej niż Trzaskowskiego i Hołowni.

– Szymon powiedział, że będzie głosował przeciwko Andrzejowi Dudzie, ale członkom ruchu społecznego, któremu szefuje dał wolną rękę. Stwierdził, że mają głosować zgodnie z własnym sumieniem – mówi Zenon Lis.

Na profilu posła Tomasz Głogowskiego została podana informacja, że Zenon Lis, koordynator kampanii Szymona Hołowni w okręgu gliwickim, poprze w II turze Rafała Trzaskowskiego.

– Poseł Głogowski zaprosił mnie na spotkanie i wtedy zdeklarowałem się, że poprę kandydata KO, ale jako Zenon Lis, a nie koordynator kampanii Szymona Hołowni w okręgu gliwickim – mówi. – Uważam, że wybór Andrzeja Dudy byłby najgorszy dla Polski. Formacja, którą reprezentuje, niszczy tkankę społeczną, doprowadziła do głębokich podziałów, nawet wewnątrz rodzin.

Zenon Lis uważa, że gdy chodzi o wolność, Polska pod rządami PiS-u cofnęła się o 40 lat.   Popiera Rafała Trzaskowskiego, ponieważ uważa go za bardzo dobrego samorządowca, człowieka, który nieraz udowodnił, że jest patriotą, jego ogromnym atutem jest doświadczenie zawodowe i polityczne, a także młodość. Wszystkie ważne postulaty, na które kładzie się nacisk w ruchu Hołowni, Trzaskowski przyjął do swojego programu wyborczego i zobowiązał się, że je zrealizuje.

– Albo Polacy wybiorą wolność i demokrację, albo wrócimy do totalitaryzmu – uważa Zenon Lis.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

CitaCita

3 4

Do największych podziałów doprowadził Lis Chytrus działalnością w takiej komicznej organizacji pseudogórnośląskiej. Jak to farbowane lisy. 09:43, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HosiaHosia

2 0

Jaki pan się zrobił kulturalny i elokwentny. No nie poznaje pana panie Lis... Zmiana o 180 stopni xd 10:49, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SamoniekSamoniek

3 1

W pierwszej Hołownia, w drugiej Trzaskowski. Żaden tarnogórzanin nie powinien traktować poważnie obecnie rządzącej partii, która w pierwszym czytaniu w całości odrzuca propozycję likwidacji naszej tykającej bomby chemicznej po zakładach. 13:21, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tarnogórski malkonteTarnogórski malkonte

0 1

Kunktator czynownik PO dawno już pobrudził swoje karty historii z działalności opozycyjnej w czasach PRL. 08:32, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA