Zamknij

Czy w parku w Nakle Śląskim powstanie supermarket?

23:31, 08.07.2020 | esp
Skomentuj Działalność usługową ma prowadzić Centrum Kultury Śląskiej mające siedzibę w pałacu. Fot. Elżbieta Kulińska
REKLAMA

W planie miejscowego zagospodarowania przestrzennego Nakła Śląskiego ustalono, że w parku w Nakle Śląskim może być prowadzona działalność usługowa. Wnioskowało o to starostwo powiatowe. Części mieszkańców ten pomysł bardzo się nie podoba.

– Połowa parku będzie przeznaczona pod działalność usługową, a w planie nie ma słowa o tym, o jakie usługi może chodzić. Tymczasem to zabytek, nasza perełka, o którą musimy dbać, żeby tą perełką pozostała. Powinny tam być tylko tereny zielone, w przeciwnym razie może dojść do degradacji parku. Kto wie, czy na przykład nie zostanie wycięty starodrzew – mówili mieszkańcy Nakła Śląskiego na ostatniej sesji rady gminy.

Urzędnicy uspokajali, że wszystko zostało uzgodnione z konserwatorem zabytków i obawy o przyszłość parku są bezpodstawne. – Naprawdę nie ma żadnego zagrożenia – mówił przewodniczący rady Jarosław Wasążnik.

Także Michał Kampa, rzecznik tarnogórskiego starostwa powiatowego informuje, że chodzi o to, by Centrum Kultury Śląskiej, mające siedzibę w nakielskim pałacu, mogło prowadzić drobną, nieuciążliwą działalność usługową. Tak, by mogło zarabiać. W grę wchodzi działalność gastronomiczna, np. restauracja czy kawiarnia.

– Od dłuższego czasu trwa dyskusja, jak powinna wyglądać działalność Centrum Kultury Śląskiej. Są tacy, którzy uważają, że najlepiej by zajmowało się tylko wysoką kulturą, inni uważają, że jednak ma na siebie zarabiać. Dlatego wnioskowaliśmy o możliwość prowadzenia w parku działalności usługowej. Nie mamy tutaj żadnych niecnych celów, w parku nie powstanie żaden market czy punkt handlowy – przekonywał wicestarosta Sebastian Nowak.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz