Zamknij
REKLAMA

Lasowice. Plac zabaw straszy i na razie nic się nie zmieni

15:27, 30.07.2020 | esp
Skomentuj - Ławki są zalane jakąś ropnooleistą substancją - mówi nasz czytelnik. Fot. Archiwum czytelnika
REKLAMA

– Plac zabaw przy skrzyżowaniu ul. Reymonta i św. Wojciecha w Lasowicach się rozpada – denerwuje się czytelnik.

Opisuje, że huśtawka jest w katastrofalnym stanie, ławki są zalane jakąś "ropnooleistą" substancją, kosz na odpady zwierzęce jest nadpalony, a trawa nie była koszona od wiosny, więc świetnie się w niej czują muchy, komary i kleszcze.

– Mimo szumnych zapowiedzi i obietnic, pieniędzy wydanych w zeszłym roku na pomiary, do dziś nic się nie zmieniło – irytuje się tarnogórzanin.

Katarzyna Majsterek z tarnogórskiego urzędu miejskiego wyjaśnia, że jest już dokumentacja projektowa na budowę placu zabaw w Lasowicach razem z kwietną z łąką oraz placu zabaw w Strzybnicy. Każda z tych inwestycji ma kosztować ok. 700 tys. zł.

– Plany pokrzyżował nam Covid-19, koszty poniesione na walkę z pandemią, a przede wszystkim znacząco mniejsze wpływy z podatków od przedsiębiorców, związane z wywołanym przez koronawirus kryzysem. Na koniec maja ubytki dochodów miasta z głównych źródeł, takich jak podatki, opłaty lokalne, udziały w podatku PIT i CIT, które można wiązać ze skutkami pandemii, wyniosły ok. 4,25 mln zł – informuje rzeczniczka magistratu.

Efekt? Budowę placów zabaw w Lasowicach i Strzybnicy samorząd planuje wpisać do budżetu miasta dopiero na przyszły rok.

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (1)

OnaOna

0 0

Pomimo, że samo miejsce jest ładne, zielone, spokojne, nikt nie pokusił się o stworzenie tam miejsca wypoczynku. Plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu byłyby idealne. Znam w mieście miejsca, gdzie dwa nowe place zabaw powstały obok siebie, a w kosztach Ich powstania partycypowało Miasto. Jak widać w Lasowicach COVID-19 jest dobrą wymówką. 22:30, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMANarty i inne na Ceneo