Zamknij

Miejski monitoring pod lupą radnych. Ile kamer nie działa?

13:20, 31.07.2020 | esp
Skomentuj W sierpniu przy placu zabaw w parku Rubina powinna być zamontowana nowa kamera. Fot. Agnieszka Reczkin
REKLAMA

- W mieście nie działa 6 kamer monitoringu. Warto je jak najszybciej uruchomić – mówi Agata Śliwa, radna miasteczowskiej rady miejskiej.

Agata Śliwa jest przewodniczącą komisji rewizyjnej, która przyjrzała się temu, jak funkcjonuje monitoring w Miasteczku Śląskim.

– Nie działa kamera przy placu zabaw w parku Rubina. W Brynicy z funduszu sołeckiego już dawno kupiono sprzęt, ale podobno są kłopoty z podłączeniem. Nie działają też 4 kamery na boisku Orlik w Żyglinie i nikt nie chce się do nich przyznać. Jako komisja wnioskujemy o jak najszybsze uruchomienie sprzętu – mówi radna.

Bogdan Tomaszowski, kierownik referatu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w urzędzie miejskim wyjaśnia, że kamera w parku Rubina została uszkodzona. Co prawda stało się to już po gwarancji, ale udało się uzyskać pieniądze z ubezpieczenia. W sierpniu powinna więc być kupiona i zamontowana nowa.

Co do brynickiego monitoringu, to kamerę kupiono we wrześniu ubiegłego roku. Tauronowi kilka miesięcy zajęły wstępne uzgodnienia. – Będzie to pierwsza kamera opłacana przez pomiar licznika, a to wiąże się z dodatkowymi procedurami. Czekamy na podłączenie energetyczne przy słupie, lecz z powodu pandemii firma ma opóźnienia. Kamera powinna działać w IV kwartale tego roku – mówi Tomaszowski. Pozostałe kamery monitoringu są opłacane ryczałtem.

Kierownik referatu informuje też, że kamery przy żyglińskim boisku nigdy nie były wpięte w monitoring miejski, zamontowano je w ramach budowy obiektu, a rejestrator znajdował się w szkole.

– Planujemy ich wymianę i wpięcie w system monitoringu miejskiego, może jeszcze w tym roku – zapowiada Tomaszowski.

W tej chwili w ramach miejskiego monitoringu jest 50 kamer. – Jeżeli ktoś potrzebuje nagrania, na przykład jako dowodu w sprawie, to niech jak najszybciej zgłasza się po nie do urzędu, najlepiej tuż po zdarzeniu – radzi radna Śliwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Patrz tam jako JanekPatrz tam jako Janek

1 0

Szokujace. 11:04, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TGTG

0 0

Ciekawe ile jest czynnych w TG 😂 22:31, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz