Zamknij

Poważna awaria czy technologiczny incydent? Wyciek w hucie cynku

16:24, 12.08.2020 | JT
Skomentuj Fot. Archiwum Gwarka
REKLAMA

W Hucie Cynku Miasteczko Śląskie rozszczelnił się rurociąg. Na zewnątrz wydostał się kwas siarkowy. I huta, i inspekcja ochrony środowiska twierdzą, że nie doszło do skażenia.

10 sierpnia tarnogórska policja, poinformowała Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska o anonimowym zgłoszeniu, że w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie doszło do awarii. Zgłaszający twierdził, że miało to miejsce dzień wcześniej (9 sierpnia), na wydziale produkcji kwasu siarkowego.

Jak informuje WIOŚ, inspektorzy w asyście policji byli w zakładzie i przeprowadzili tam rozpoznanie. Ustalili, że 9 sierpnia nastąpiło uszkodzenie rurociągu i wydostanie się na zewnątrz kwasu siarkowego. Substancja spłynęła jednak do węzła neutralizacji ścieków. Nic nie dostało się natomiast do gleby i wód gruntowych. Teren pod rurociągiem i zbiornikami kwasu jest szczelny i zabezpieczony przed tego rodzaju awariami. Zdaniem WIOŚ nie doszło także do żadnego wypadku w pracy, który byłby związany z awarią.

Wiadomość potwierdza także huta. Z tą jednak różnicą, że w informacji nie ma mowy o awarii, lecz jedynie o „incydencie technologicznym”. Trwał około godziny i zakończył się usunięciem wycieku.

 

(JT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Hubert DworniokHubert Dworniok

2 2

a mie piwo wyciekło i nikt sam nie robił tela larma 16:30, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lojjjjjlojjjjj

2 1

szkoda piwa !!! ta siara mieli do zalywu wpuscic byl by spokoj by sie ludzie niy topiyli ! 17:54, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TakTak

0 2

Blebleble donosicielu z łube 20:05, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz