Zamknij

200 rowerzystów jedzie tropami górnośląskiej szlachty

11:38, 20.09.2020 | aj
Skomentuj fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

Ponad 200 rowerzystów bierze udział w VII Rajdzie Rowerowym "Śladami górnośląskiej szlachty i nie tylko!", który jest finałem VII Szlacheckiego Weekendu. Spod Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach wyruszyli w 43 km trasę szlakiem zabytków powiatu tarnogórskiego. W tym roku w dużej mierze trasa biegnie przez gminę Zbrosławice.

To wyjątkowa edycja rajdu, bo odbywa się w reżimie sanitarnym, co organizatorzy z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskiem na każdym kroku podkreślają. Zainteresowanie i tak było olbrzymie – sprzedaż karnetów ruszyła 24 sierpnia i zakończyła się dzień później.

Wśród rowerzystów widać uczestników w każdym wieku – od dzieci po seniorów, na rajd wybrały się też całe rodziny. Nie brakuje też miłośników dwóch kółek spoza powiatu tarnogórskiego. – W rajdzie jedziemy po raz drugi. Bardzo podobało się nam rok temu i zachęciliśmy znajomych. Doceniamy, że trasa biegnie mniej znanymi przez nas szlakami – opowiadała nam grupa rowerzystów z Chorzowa i Bytomia. 

 Pierwszy raz kolumnę rowerzystów policja eskortuje na motorach, jedzie też wóz serwisowy. Komandorami rajdu są dyrektor CEKUŚ Stanisław Zając, Robert Piontek i Michał Nolewajka. 

Na trasie rajdu znajduje się kościół św. Marcina w Starych Tarnowicach, barokowy pałac Larischów w Wilkowicach, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łubiu,  Zabytkowa Stacja Wodociągowa Zawada w Karchowicach, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zbrosławicach. 

[FOTORELACJA]26237[/FOTORELACJA]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

chwileczke chwileczke

2 4

prosze poczekac najpierw ksiunc musi pokropic ten caly cyrk rowerowy i wtedy mozna jechac ! 13:37, 20.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarcinTGMarcinTG

2 2

Pewnie w życiu nawet kilometra nie przejechał na rowerze...
Nie ma to jak zazdrościć czegoś dobrego... 16:15, 20.09.2020


REKLAMA