Zamknij

Szkoła ma nowy kompleks warty prawie milion złotych

12:03, 17.10.2020 | esp
Skomentuj Fot. Archiwum szkoły
REKLAMA

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński przyjechał do Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. W szkole oficjalnie otwarto kompleks weterynaryjny, unikatowy w skali kraju.

Kompleks weterynaryjny tworzą: dwie sale dydaktyczne, gabinet zabiegowy, laboratorium i węzeł sanitarny. To wszystko powstało w nieużywanym wcześniej budynku gospodarczym, który znajduje się niedaleko głównej części szkoły. Przystosowano go do wymagań kształcenia na kierunku technik weterynarii. Uwzględniono też potrzeby osób niepełnosprawnych.

[ZT]28291[/ZT]

W kompleksie można organizować zajęcia praktyczne, teoretyczne, warsztatowe i pokazowe. Uczniowie korzystają z niego już od początku roku szkolnego. Jak zapewniają przedstawiciele szkoły, dzięki niemu lepiej przygotują się do egzaminu zawodowego, a przede wszystkim do przyszłej pracy w zawodzie.

Fot. Archiwum szkoły

Jak dowiadujemy się w CKR, coraz więcej młodych ludzi jest zainteresowanych kierunkiem technika weterynarii. To zresztą był główny powód stworzenia nowego kompleksu. De facto zaczynało już brakować miejsca na organizację zajęć. Do tego dochodzą osiągnięcia uczniów. Świetnie radzą sobie na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych i jak zapewnia szkoła, ich wyniki na egzaminach zawodowych są praktycznie 100-procentowe. Uznano, że warto zainwestować w kierunek technika weterynarii i potencjał młodych ludzi.

Obecnie z kompleksu korzysta ok. 150 uczniów nakielskiej szkoły, z kierunków technik weterynarii i technik hodowca koni. Przebudowa budynku gospodarczego i nowoczesne wyposażenie, odpowiadające temu, jakie jest w gabinetach weterynaryjnych, kosztowały ponad 930 tys. zł. Za wszystko zapłaciło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

[ZT]28274[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JadziaJadzia

2 0

No i fajnie, i jest pozytywna informacja. Jedna z nielicznych ostatnio. Będąc młodą osobą marzyłam, żeby zostać technikiem weterynarii, niestety takich szkół w pobliżu zbyt wiele nie było, chyba z tego co pamiętam w jednej szkole w okolicach Bytomia był taki kierunek ....ostatecznie zamiast leczyć, opiekuję się kilkoma zwierzakami wyciągniętymi ze schronisk. Fajnie, że młodzi ludzie z powiatu i okolic będą mogli realizować swoje marzenia na przyszłe życie zawodowe, bo nic tak nie motywuje jak praca z pasji, a z drugiej strony nic tak nie odbiera chęci do życia i działania jak praca, której się nienawidzi, i pracuje się tylko , żeby zarobić na przysłowiowy chleb - czego większość z nas , dorosłych na jakimś etapie drogi zawodowej doświadcza. 00:38, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz