Zamknij

Były druhny, były strażackie dzieci, teraz dołączyli druhowie

17:53, 18.11.2020 | esp
Skomentuj Fot. OSP Ciasna
REKLAMA

OSP Ciasna po raz piąty wydała swój kalendarz. Początkowo w sesjach fotograficznych uczestniczyły tylko druhny z kobiecej drużyny pożarniczej. Z czasem modeli przybywało.

Dwa lata temu po raz pierwszy bohaterami sesji były dzieci.

– Dziewczyny robiły kalendarz tematyczny. Zdjęcia były związane ze świętami wypadającymi w danym miesiącu. Wtedy na ilustrację do miesiąca czerwca ściągnęliśmy pociechy naszych strażaków, bo 1 czerwca przypada przecież Dzień Dziecka. Wyszło to bardzo ciekawie, więc rok później cały kalendarz powstał w oparciu o zdjęcia dziewczyn i dzieci – opowiada naczelnik OSP Ciasna Dawid Friedrich.

W tym roku w kalendarzu również są zdjęcia druhen i dzieci, najmłodsze ma 6 tygodni, najstarsza jest 9-latka. To głównie dzieci strażaków, ale jest też dwójka, która przyjaźni się z nimi i bardzo chciała się znaleźć w kalendarzu. Jednak mamy i nowość, po raz pierwszy bowiem przed obiektywem kamery odważyli się stanąć także mężczyźni.

– Nasze kalendarze zazwyczaj powstają spontanicznie. Umawiamy się na konkretny termin i przedstawiamy pomysły. Zdjęcia do kalendarza wykonywał nasz druh, który interesuje się fotografią, zresztą ojciec jednego z dzieci, które brało udział w sesji. Praca z najmłodszymi modelami nigdy nie jest łatwa. Jednak dzięki dobrej organizacji oraz zaangażowaniu dzieci i rodziców wszystko poszło sprawnie – przyznaje naczelnik.

Dodaje, że dla dzieci sesja była też po prostu wielką frajdą. Mogły przez chwilę wcielić się w role strażaków, dotknąć strażackiego sprzętu.

Fot. OSP Ciasna

Kalendarz ma format A3 i jest 13-stronnicowy. Kosztuje 30 zł. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na sprzęt albo umundurowanie dla członków OSP Ciasna.

Kalendarz można zamówić, kontaktując się z OSP Ciasna, np. przez internetowy profil jednostki, lub telefonicznie 698-972-167. Odbiór w remizie, możliwa jest też wysyłka, pod warunkiem, że nabywca pokryje jej koszty.

OSP Ciasna nie jest jedyną ochotniczą strażą, która wydaje kalendarze i w ten sposób zbiera pieniądze na swoją działalność. Z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych był ten, który kilka lat temu przygotowała OSP Połomia. Druhowie wcielili się w rolę agenta Jamesa Bonda. Przy zakupie kalendarza na przyszły rok warto więc sprawdzić, czy nie wydaje go OSP z naszej miejscowości i wesprzeć jednostkę.

[ZT]28639[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz