Zamknij
REKLAMAWyposażenie kuchni - porównaj na Ceneo

Ma powstać ścieżka rowerowa z Zielonej do zalewu Nakło-Chechło

14:33, 11.01.2021 | esp
Skomentuj Trójstronną umowę na budowę ścieżki rowerowej łączącej zalew Nakło-Chechło ze stawami w Zielonej podpisali burmistrzowie Kalet Klaudiusz Kandzia i Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierz Błaszczyk. Fot. Nadleśnictwo Świerkaniec
REKLAMA

11 stycznia podpisano trójstronną umowę na budowę ścieżki rowerowej, która ma połączyć zalew Nakło-Chechło ze stawami w Zielonej.

- Już od kilku lat przygotowywaliśmy się do tego tematu, to inicjatywa burmistrzów Kalet i Miasteczka Śląskiego, którzy chcieli połączyć zalew i stawy – mówi Wojciech Kubica, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Świerklaniec, które jest trzecią stroną umowy.

Ścieżka ma biec śladem pasa przeciwpożarowego, który poprowadzony jest wzdłuż drogi wojewódzkiej. Planowana szerokość wynosi ok. 2 metrów. Budowa ma ruszyć w tym roku i być może jeszcze w tym roku się zakończy, jednak to zależy od sytuacji finansowej samorządów i nadleśnictwa.

Budowa prawdopodobnie rozpocznie się w Zielonej. Jak informuje Wojciech Kubica, tamtejszy odcinek pasa drogowego jest już praktycznie przygotowany pod ścieżkę rowerową. Biegnie tam linia wysokiego napięcia i wcześniej wycięto wysokie drzewa, która z nią kolidowały, i zagrażały bezpieczeństwu. Mają je zastąpić niższe drzewa owocowe.

Po stronie nadleśnictwa jest zapewnienie gruntu i przygotowanie go pod budowę ścieżki. - Prace powinny rozpocząć się wiosną, w kwietniu lub maju – zauważa zastępca nadleśniczego. Budowa samej ścieżki, o nawierzchni z naturalnego kruszywa, jest już w gestii samorządów Miasteczka Śląskiego i Kalet.

[ZT]29034[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (4)

BrawoBrawo

6 2

Kalety - rowerowa stolica Śląska 19:45, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kajtek Kajtek

5 1

Brawo dla Kalet a co w Tworogu i Nadlesnictwie Brynek-nic zero ,null. Oooo przepraszam zapomniałem jest sciezka rowerowa od szkoły w kierunku NWT do tesciowej - około 300 metrów. 19:57, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MolMol

2 2

Dobra wiadomość - rekreacja wskazana 21:50, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerzystarowerzysta

2 3

Czemu wzdłuż drogi wojewódzkiej ? Kto będzie jeździł w hałasie i smrodzie ? Tyle pięknych lasów wokół ... 21:37, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMANarty i inne na Ceneo