Zamknij
REKLAMA

Koordynator zieleni miejskiej czy specjalista od wycinek?

16:38, 25.01.2021 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Gwarka
REKLAMA

Wydział Ochrony Środowiska w tarnogórskim magistracie zatrudnił nowego urzędnika. Będzie koordynatorem miejskiej zieleni. Nowy inspektor jest z wykształcenia leśnikiem.

O szczegóły naboru pytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach. Otrzymaliśmy bardzo oszczędną odpowiedź: "Nabór zakończył się sukcesem, w wyniku czego zatrudniony został nowy pracownik. Jest to osoba, która spełniała stawiane wymagania: posiadająca wykształcenie wyższe oraz średnie w zakresie technik leśnik. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości pracy wydziału (jeden z pracowników posiada już uprawnienia emerytalne), podjęto decyzję o zatrudnieniu dodatkowego pracownika". 

Czym ma zajmować się nowy inspektor? Więcej o oczekiwaniach władz miasta można dowiedzieć się z ogłoszenia o naborze. Do jego zadań będzie należało prowadzenie gospodarki drzewostanem w mieście m.in. przeglądów drzew i krzewów rosnących przy drogach, ocena czy kwalifikują się do usunięcia czy pielęgnacji, zlecanie ekspertyz dendrologicznych i zabiegów pielęgnacyjnych, zlecanie decyzji o usuwaniu drzew i nasadzeń zastępczych.

Koordynator ma też brać udział w konsultacjach z mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie planowanych wycinek drzew. To nowość, bo do tej pory żadne się nie odbyły. 

Do jego obowiązków będzie też należała gospodarka drewnem z wyciętych drzew. Będzie miał udział w utrzymaniu i urządzaniu zieleni wraz z infrastrukturą i małą architekturą na terenach miejskich: obszarach objętych ochroną przyrodniczą lub konserwatorską, placach, skwerach i zieleńcach. 

[ZT]29454[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

prezesprezes

4 3

od zasobów zielonych i kompostowania 17:44, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


SwojakSwojak

3 3

Kompetentny z wykształceniem ,młody i odpowiedni fachowiec. Drzewostan w TG - jako stary już czas na wymianę czy to w parku czy skwerach . Pamiętać trzeba iż drzewo ma ileś lat i próchnica w daje się od środka . Ktoś kto ma ogród wie że drzewo owocowe - jego żywotność to od 20 do30 lat i do wycinki się kwalifikuje ... Brak owoców świadczy o starości drzewa . A urząd będzie chroniony w razie nieszczęśliwego upadku drzewa jak to miało miejsce na jesień w parku. 22:21, 25.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LuizLuiz

1 0

Pan niespecjalnie wie, o czym pisze... Do wymiany nadaje się zupełnie coś innego. Proszę poczytać o wartości starych drzew, później zabierać głos.
23:49, 25.01.2021


te swojakte swojak

2 0

ale chyba zza Buga, wyciąć i wymienić to se możesz u siebie na nowogrodzkiej, albo w Podkarpackim, swoim curve dołku 07:53, 26.01.2021


McMc

2 1

Sponsorem nowego urzędnika są producenci pił oraz siekier 😂😂😂 23:05, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - sprawdź na Ceneo
0%