Zamknij
REKLAMA

Pod myśliwską amboną jest wysypane jedzenie dla dzikiej zwierzyny

20:40, 24.01.2021 | aj
Skomentuj fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

W lesie, blisko ul. Grzybowej w Tarnowskich Górach znajduje się myśliwska ambona. Tuż przy niej jest rozsypane jedzenie dla dzikich zwierząt. Bezpośrednio na linii strzału. 

Na żerowisko pod amboną natknął się mężczyzna, który spacerował z psem po okolicy. Mówi, że to nie pierwszy raz, ale teraz postanowił sprawę nagłośnić.

- Jedzenie jest rozsypane w odległości 30 metrów od ambony. Zwierzęta przyjdą tam jeść, a myśliwy może po prostu do nich strzelić. Bez żadnego wysiłku. To bezczelność. Są tam ślady opon, ktoś tam regularnie wjeżdża, zostawia jedzenie i wyjeżdża – mówił.

Byliśmy na miejscu. Jedzenie jest rozsypane w bezpośrednim sąsiedztwie ambony, z której myśliwy ma doskonały widok na zwabione zwierzęta. Z sygnałów od spacerowiczów wynika też, że w innym rejonie lasu ambona znajduje się z kolei przy leśnym strumieniu, gdzie zwierzęta podchodzą, żeby się napić.

Próbowaliśmy się telefonicznie skontaktować z lokalnym kołem łowieckim, ale bez efektu.

 

[ZT]29472[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

RSRS

10 2

Zgłoszone nęcisko na dziki i drapieżniki to legalna sprawa. A ten piesek to luzem po lesie? 07:16, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LKaLKa

5 1

Karma wysypana pod amboną nie świadczy o tym, że ktoś strzela w tym miejscu do zwierząt. Gdyby tak było to na śniegu byłyby ślady krwi. Z takiej ambony równie dobrze można obserwować zwierzęta czy je fotografować. Większość z nas tak robi np. dokarmiając i obserwując ptaki w karmniku na okiennym parapecie. Autor artykułu trochę się zagalopował. 11:22, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Myśliwy Myśliwy

0 0

W ten sposób liczy się zwierzynę która znajduje się na danym terenie . Decyzja o odstrzale podejmuje się gdy jest za dużo lub szkodę zwierzyna czyni ......autor i donosiciel - nic nie wie w temacie .. Pytanie czy pies na smyczy przebywa w lesie... 12:03, 27.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%