Zamknij
REKLAMANarzędzia i akcesoria do ogrodu - wybierz na Ceneo.pl

Pół miliona na boisko w Boruszowicach. Gmina musi się śpieszyć z budową

07:40, 08.04.2021 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum UG w Tworogu
REKLAMA

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boruszowicach powstanie boisko wielofunkcyjne. Gmina Tworóg dostała na ten cel 500 tys. zł. To kolejna duża, oświatowa inwestycja do realizacji w najbliższym czasie. 

Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że gmina dostanie 1,6 mln zł na budowę sali gimnastycznej w Wojsce. Dotacja, tak jak w przypadku boiska, pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Planowaliśmy realizację tych zadań na dwie kadencje, wygląda na to, że uda się w trakcie jednej, tym bardziej się cieszymy – mówi wójt Eugeniusz Gwóźdź. 

Gmina musi się śpieszyć z inwestycjami. Czas na realizację zadań upływa z końcem  2022 roku. W przypadku sali gimnastycznej wstępnie koszt budowy oceniany jest na ok. 2,5 mln zł, gmina będzie musiała dołożyć 800-900 tys. zł. Władze Tworoga chciałyby, żeby sala przypominała obiekt w Boruszowicach, który jest funkcjonalny i tani w utrzymaniu. W przypadku boiska przyznane dofinansowanie powinno wystarczyć na całość prac. 

[ZT]30564[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Znowu ta niedobra unZnowu ta niedobra un

3 3

Rzadowy Fundusz inwestycji lokalnych z dotacji UNIJNYCH . Taka powinna byc nazwa . 09:18, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Złota myślZłota myśl

3 1

Szczepienia w Niemczech nie idą dobrze,bo Niemcy podzielili się z Polską szczepionką. Szczepionki nie są własnością tego rządu Polskiego lecz Uni Europejskie. Złota myśl posłanki Platformy obywatelskiej - Agnieszki Pomaskiej. 09:48, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAPodróż i spacer z dzieckiem - porównaj na Ceneo.pl
0%