Zamknij
REKLAMANarzędzia i akcesoria do ogrodu - wybierz na Ceneo.pl

Po 20 zł na mieszkańca. Jak w tym roku podzielą budżet obywatelski?

17:21, 16.04.2021 | esp
Skomentuj W ramach budżetu obywatelskiego sfinansowano m.in. oświetlenie boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orzechu. Fot. Archiwum UM
REKLAMA

W tym roku w gminie Świerklaniec znów będą dzielone pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego. Ustalono, że będzie to po 20 zł na mieszkańca.

– W tym roku kładziemy nacisk na głosowanie elektroniczne, chociaż to w formie tradycyjnej również będzie możliwe – mówiła na ostatniej sesji rady gminy Marzanna Kosiewicz, kierownik referatu spraw obywatelskich w świerklanieckim urzędzie gminy.

Zresztą cała procedura budżetu obywatelskiego ma się opierać na formie elektronicznej. Ma powstać specjalna platforma, za pomocą której on-line będzie można załatwić wszystko – od zgłoszenia, przez przesłanie projektu do głosowania. Tam też ogłaszane będą wyniki.

Projekty zadań, które miałyby być finansowane z budżetu obywatelskiego mogą zgłaszać mieszkańcy danego sołectwa. Głosować mogą osoby na stałe zameldowane w gminie, te poniżej 16. roku życia za zgodą rodziców lub opiekunów. Można oddać głos maksymalnie na 3 projekty.

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAPodróż i spacer z dzieckiem - porównaj na Ceneo.pl
0%