Zamknij
REKLAMA

Bobrowniki Śląskie. Miesiąc bez oświetlenia drogi. W czym był problem?

20:07, 11.06.2021 | esp
Skomentuj Ul. Kopalniana w Bobrownikach Śląskich. Fot. Archiwum Gwarka
REKLAMA

– Miesiąc temu na naszej ulicy zgasły lampy uliczne. Jest ciemno i niebezpiecznie – z taką interwencją jeszcze w maju zadzwoniła do nas mieszkanka ul. Kopalnianej w Bobrownikach Śląskich.

Mieszkańcy od razu interweniowali w urzędzie miasta i usłyszeli, że awaria zostanie szybko naprawiona.

– Minął jakiś czas i nic się nie zmieniło. Znowu skontaktowałam się z magistratem i tym razem usłyszałam, że stacja transformatorowa jest na prywatnej, niezamieszkanej działce. Podobno właściciel zainstalował tam kamerę i kiedy tylko ekipa z Tauronu przyjeżdża, żeby wykonać prace naprawcze, właściciel się pojawia i zabrania im wejść na swój teren – opowiadała nam czytelniczka.

Dodała, że przy ul. Kopalnianej działają różne firmy i ruch jest niemały. Martwiła się o bezpieczeństwo dzieci i w ogóle o bezpieczeństwo mieszkańców. – Ciemności na ulicy to przecież ułatwienie dla złodziei – mówiła. Była też bardzo zdziwiona jak to w ogóle jest możliwe, że urządzenia związane z oświetleniem miejskiej drogi są na prywatnej działce, do której nie ma dostępu.

O wyjaśnienia poprosiliśmy urzędników tarnogórskiego magistratu. Na odpowiedź w wydawałoby się prostej sprawie czekaliśmy ponad tydzień. Uliczne lampy i stacja transformatorowa przy ul. Kopalnianej należą do firmy Tauron Dystrybucja. W magistracie potwierdzono, że jej pracownicy faktycznie mieli trudności z dostaniem się na prywatny teren, na którym jest stacja. Problem udało się rozwiązać dopiero po interwencji miasta i jak nas zapewniono, oświetlenie już działa.

[ZT]31408[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


hmmhmm

0 1

kominiarza szukasz ? to musisz szukac gdzie indziej nie na tym portalu ! 14:38, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%