Zamknij

60 lat minęło... Czy do koła gospodyń z Oss dołączą panowie?

16:34, 27.09.2021 | esp
Skomentuj Przewodnicząca Halina Kotuła i kronikarz Kazimiera Kocyga. Fot. Agnieszka Reczkin
REKLAMA

26 września Koło Gospodyń Wiejskich w Ossach świętowało jubileusz 60-lecia istnienia. Dziś jest w nim 12 pań, ale były czasy, że członkiń było aż 42. Jubilatki liczą, że wkrótce ich szeregi znowu będą większe.

- Wielkie organizatorki, z wielką charyzmą i zaangażowaniem. Dziękuję za to, że byłyście, jesteście i mam nadzieję będziecie. Pamiętajcie, że teraz do kół gospodyń można przyjmować także panów – mówiła Róża Szydło, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach.

Były także miłe słowa i podziękowania m.in. od wójta Grzegorza Czapli, mieszkającej po sąsiedzku starosty Krystyny Kosmali i posła Tomasza Głogowskiego.

O historii ossiańskiego KGW mówiła związana z nim od lat kronikarz Kazimiera Kocyga. Wspominała m.in. o wzorowej współpracy z OSP Ossy, wymieniła panie, które pełniły funkcję przewodniczącej koła, były dla nich kwiaty i podziękowania. Także dla obecnej szefowej – Haliny Kotuły.

Członkinie koła uczestniczyły w nagraniu programu „Ciao Darwin” w TVN. Angażują się w wydarzenia organizowane w sołectwie i gminie, przygotowują ciekawe propozycje dla dzieci.

Nie mogło też zabraknąć kilku słów o zespole Ossianie. Wszystko zaczęło się od dożynek, na których gospodyniami były panie z Oss. Wtedy one i mieszkańcy zaśpiewali piosenkę „Osiańska ziemio kochana”. Występ wypadł tak dobrze, że zaczęto się zastanawiać nad ciągiem dalszym

Na początku sierpnia 2019 roku z inicjatywy sołtys Oss Grażyny Garłowskiej założono zespół śpiewaczy Ossianie. 24 sierpnia miał swój pierwszy publiczny występ na dożynkach gminnych w Pyrzowicach.

Instruktorem zespołu jest Wiesława Sczendzina, a akompaniatorem - Jerzy Lampart.

W Ossianach śpiewają także panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Jubilatki mają nadzieję, że zachęcą pozostałe członkinie zespołu do wstąpienia w ich szeregi.

W repertuarze Ossian nie brakuje piosenek ludowych, ale jest zróżnicowany i nie są też znane melodie muzyki popularnej.

[WIDEO]359[/WIDEO]

[FOTORELACJA]26602[/FOTORELACJA]

[ZT]32773[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%