Zamknij

Uwaga grzybiarze. Można dostać mandat nawet do 500 zł

18:59, 27.09.2021 | aj
Skomentuj W lasach Nadleśnictwa Koszęcin trwa wspólna akcja straży leśnej i policji. Fot. Archiwum KPP w Lublińcu
REKLAMA

Sezon na grzyby w pełni, ale dorodne okazy w koszyku mogą niektórych słono kosztować. Trwa wspólna akcja policji i straży leśnej. 

We wrześniu i październiku policjanci z posterunku w Koszęcinie oraz straż leśna organizują wspólne patrole w lasach Nadleśnictwa Koszęcin. Akcja to inicjatywa dzielnicowego miejscowości Strzebiń asp. szt. Grzegorza Namyślaka.

Celem jest zapobieganie procederowi wjeżdżania samochodami do lasu, a także nielegalnej wycince i kradzieżom drewna oraz aktom wandalizmu.

Częste naruszanie przepisów dotyczących zakazu wjazdu i parkowania nieuprawnionych pojazdów w lasach w okolicy Strzebinia został zasygnalizowany przez użytkowników aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Rozmowy z mieszkańcami przeprowadzone przez asp. szt. Grzegorza Namyślaka potwierdziły, że problem jest spory. Jak ustalił dzielnicowy, do naruszeń przepisów dochodzi w różne dni tygodnia i o różnych porach, zwłaszcza odkąd rozpoczął się sezon na grzyby. 

Wjazd samochodem lub motorowerem do lasu, jeśli nie mamy uprawnień lub zgody właściciela to złamanie artykułu nr. 161 kodeksu wykroczeń. Tak samo jak wjechanie do lasu w niedozwolonym miejscu lub zostawienie auta w lesie, w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Takie zachowania podlegają karze grzywny do 500 zł. 

Jak informuje asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej komendy w ramach akcji niektórzy kierowcy dostawali upomnienia, ale straż leśna wystawiała też mandaty. – Samochód można zostawić na parkingu leśnym, a wyjście na grzyby połączyć z spacerem i rekreacją – radzi. 

 Wspólne patrole odbywają się na terenach należących do Nadleśnictwa Koszęcin i są realizowane z wykorzystaniem samochodów terenowych straży leśnej, jak i radiowozów.

[ZT]32830[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ZlodziejeZlodzieje

13 1

Zbieracie na dom dla następnego leśnika za 9 tyś? 20:02, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pamietac bedziemy Pamietac bedziemy

12 1

A zlodziejskie wycinki prowadzicie wy pis-owskie leśniki . 20:07, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%