Zamknij
REKLAMA

Milion złotych nagrody dla Ożarowic. Za szczepienia w rządowym konkursie

13:59, 25.11.2021 | aj
Skomentuj Ożarowice mają szansę otrzymać milion złotych. To nagroda za szczepienia w rządowym konkursie dla samorządów.  Fot. Zrzut ekranu
REKLAMA

Ożarowice mają szansę otrzymać milion złotych. To nagroda za szczepienia w rządowym konkursie dla samorządów. Pula nagród to 500 mln zł. 

O dobrym wyniku Ożarowic poinformował radnych wójt Grzegorz Czapla. Chodzi o rządowy konkurs Rosnąca Odporność.

Gminy, które między 1 sierpnia a 31 października osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców dostaną pieniądze. Łączna pula nagród konkursu wynosi ponad 500 milionów złotych.

Jak przyznawał wójt zasady były dyskusyjne.

– Konkurs był ogłoszony w trakcie szczepień. Niektóre gminy miały już zaszczepionych prawie połowę mieszkańców, inne startowały z poziomu 18 proc. Zasady nie były więc do końca uczciwe. Dlatego w gronie laureatów znalazły się gminy, w których stopień zaszczepienia wcale nie jest wysoki. Gminy, gdzie jest dużo zaszczepionych, są pominięte - mówił. 

Na razie gmina Ożarowice została poinformowana, że znalazła się w gronie laureatów. Urzędnicy złożyli wniosek.

Jeśli wszystko potoczy się bez przeszkód, w połowie stycznia budżet gminy powinien zostać zasilony milionem złotych. Zwycięskie gminy same decydują, na co przeznaczą pieniądze. 

Przyrost zaszczepionych w okresie od 1 sierpnia do 31 października nie był w Ożarowicach oszałamiający. Chodzi o 5,96 proc. 

[ZT]33655[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JanJan

1 2

A Czapla to przej_bie na głupoty. 19:31, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%