Zamknij

Mieszkańcy o problemach z autobusami. Czy jest szansa na poprawę?

15:59, 13.01.2022 | aj
Skomentuj W Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie siatki połączeń autobusowych. Fot. Archiwum K. Turzańskiego
REKLAMA

W Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie siatki połączeń autobusowych. Miasto czuje się pomijane przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Dla miasta priorytetem są linie metropolitarne. Obecnie z Piekar Śląskich do Katowic jeździ autobus linii 5, ale trudno w tym przypadku mówić o szybkim połączeniu. Dojazd spod piekarskiej bazyliki zajmuje godzinę.

Szybciej do Katowic można dostać się autobusem 860, ale wyłącznie w dni robocze. Zmiana na linię metropolitarną oznaczałaby większą częstotliwość kursów oraz kursy weekendowe.

Władze miasta podkreślają, że Piekary Śląskie są jedynym miastem powiatowym  pozbawionym linii metropolitalnej łączącej z Katowicami i jednym z ostatnich miast, gdzie w ogóle nie ma żadnego połączenia metropolitarnego.

Miasto wnioskowało o szybkie połączenie z Gliwicami i Zabrzem oraz Katowicami i Chorzowem już w 2019 roku.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek. wzięli w nim udział mieszkańcy i radni oraz wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Omówiono rozkłady i trasy poszczególnych linii autobusowych. Mieszkańcy punktowali też problemy. Z Piekar Śląskich można po przesiadce na pociąg dostać się do Gliwic. Problem w tym, że autobus przyjeżdża do Bytomia tuż po odjeździe pociągu ze stacji kolejowej.

Z kolei autobus AP 1, którym można bezpośrednio dojechać do Gliwic, jeździ w tym roku co 1,5 godziny. Jak twierdziła jedna z uczestniczek spotkania, poinformowano o tym pasażerów trzy dni po wprowadzeniu zmian.

 "I to właśnie kolejna przestrzeń do poprawy siatki połączeń – korekta rozkładów w taki sposób, aby umożliwić sensowne przesiadki w kluczowych miejscach. Dyskutowaliśmy o komunikacji niezwykle szeroko – łączenie z koniecznością poprawy rozwiązań komunikacyjnych drogowych, które także mają wpływ na ruch autobusowy. Jest dużo uwag, komentarzy, pomysłów, nad którymi będziemy dyskutować i przedstawiać. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszej grupy – można się ze mną skontaktować bezpośrednio – 509-234-972" - napisał Krzysztof Turzański.

[ZT]34317[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA Podróż i spacer z dzieckiem - porównaj na Ceneo.pl
0%