Zamknij

Biegł komendant policji, biegła prezydent miasta. Wszystko dla Olka. Bieg charytatywny w lesie Dioblina

17:59, 17.01.2022 | esp
Skomentuj W biegu wystartowało 120 osób. Fot. Agnieszka Reczkin
REKLAMA

W niedzielę na stadionie MOSiR-u w Piekarach Śląskich odbył się Bieg i Marsz Charytatywny „Dla Olka”. Wystartowało w nim 120 osób.

Olek to kilkumiesięczny syn policjantów z tarnogórskiej komendy policji. Chłopiec urodził się z małogłowiem, obustronnym niedosłuchem oraz niskim napięciem mięśniowym. Od 2. miesiąca życia chłopczyk jest intensywnie rehabilitowany, co jest bardzo kosztowne.

Wpisowe na bieg wynosiło 40 zł, jednak niektórzy uczestnicy wpłacali wyższe kwoty. Do tego dochodzą 2 252 zł z licytacji koszulki z autografami argentyńskiego piłkarza Paula Dybala i pozostałych piłkarzy z klubu Juventus Turyn. Do puszek zebrano ok. 2 050 zł.

Wszystkie pieniądze, ok. 10 tys. zł, pójdą na rehabilitację Olka.

Trasa charytatywnego biegu miała 5 km i wiodła przez las Dioblina. Wystartowali i biegacze, i amatorzy nordic walkingu. Biegli m.in. mama Olka, dyrektor MOSiR-u Łukasz Tomczyk, komendant miejski policji podinsp. Robert Klimek.

Wśród biegaczy w kategorii kobiet wygrała prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, a wśród mężczyzn Maciej Ciechelski. W klasyfikacji nordic walking zwyciężyli Irmina Matyszkiewicz i Adrian Marks, a służb mundurowych - Alina Nikodem i Daniel Dyduk.

Ciepły poczęstunek dla uczestników przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich. Był też kiermasz ciast.

Po biegu można było zobaczyć pokaz psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Orzech oraz ratownictwa lodowego, przygotowany przez piekarskich strażaków.

Organizatorami biegu byli: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, samorząd, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, Stowarzyszenie Lecymy Durś.

[ZT]34360[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%