Zamknij

O krok od nieszczęścia. Za potrącenie pieszego można trafić do więzienia

07:00, 25.09.2020 | J.M.
Skomentuj
REKLAMA

Taka sytuacja w Radzionkowie. Samochód zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, na które wjeżdża osoba niepełnosprawna na wózku. Gdy jest w połowie na pasy wjeżdża drugie auto...

Zatrzymujecie się w sytuacji, gdy przed przejściem stanęło już jakieś auto? Za potrącenie pieszego można trafić do więzienia nawet na 12 lat.

[WIDEO]263[/WIDEO]

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto"nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny".

W przypadku, gdy dojdzie do wypadku "kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"(art 177 §1 kk).

Jeżeli w wyniku wypadku ktoś zginie lub dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu "sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" (art. 177 §2 kk).

Zgodnie z art. 178. §1 kodeksu karnego osoby, które "w chwili spowodowania wypadku znajdowały się w stanie nietrzeźwym lub były pod wpływem środków odurzających, albo zbiegły z miejsca zdarzenia: sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę."

[ZT]27812[/ZT]

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TGTG

4 1

W tym kraju zbyt wielu ludziom ciągle się spieszy. Do celu po trupach. Niestety często dosłownie. 08:28, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KieroKiero

2 0

Dowód już jest. Teraz policja powinna odnaleźć kierowcę, a sąd ukarać grzywną, bo spowodował zagrożenie. 09:09, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA