Zamknij

Ogień odciął drogę ucieczki czterem osobom. Pożar wybuchł w środku nocy

10:05, 23.02.2021 | WOW
Skomentuj Fot. OSP Koty
REKLAMA

Dzisiaj w nocy doszło do wybuchu pożaru w budynku wielorodzinnym. Zapaliła się klatka schodowa. Ogień uniemożliwił ucieczkę  osobom mieszkającym na pierwszym piętrze.

Straż pożarna została powiadomiona o pożarze o godz. 2.30. – Palił się piętrowy budynek przy ul. Zawadzkiego w Krupskim Młynie. Płonęła klatka schodowa. Ogień odciął pierwsze piętro i poddasze – relacjonuje mł. kpt. Wojciech Poloczek, oficer prasowy tarnogórskiej komendy straży pożarnej.

Trzy osoby mieszkające na parterze uciekły przed ogniem jeszcze przed przyjazdem straży. Natomiast na piętrze pozostała czwórka lokatorów, zanim zorientowali się, co się dzieje, ogień objął już drewniane schody. Zaczynał się palić strop. Mieszkańcom groził nie tylko żywioł. W budynku znajdowały się butle gazowe i mogło dojść do eksplozji.

Strażacy podstawili drabiny pod okna mieszkań. – Ewakuowano cztery osoby. Dwie zostały  poszkodowane i zajął się nimi zespół ratownictwa medycznego. Ostatecznie podjęto decyzję o przewiezieniu jednej z nich do szpitala w celu wykonania dalszych badań – mówi mł. kpt. Poloczek.

Strażacy wynieśli butle gazowe z budynku. Pożar obejmował już drewniane stropy, pobite trzciną, co powodowało duże zadymienie i utrudniało akcję. Mimo trudnych warunków udało się go jednak opanować. Ostatecznie działania zakończono po godz. 6. Straty są bardzo duże.

W akcji wzięło udział 13 zastępów: z jednostek PSP w Tarnowskich Górach i Lublińcu oraz OSP z Krupskiego Młyna, Kotów, Potępy i Tworoga. 

[FOTORELACJA]26348[/FOTORELACJA]

[ZT]29830[/ZT]

 

(WOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%