Zamknij

Dziewczyny zaszalały. Ekspedientka trafi przed sąd, sklep może stracić koncesję

11:33, 23.02.2021 | WOW
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Trzy panny postanowiły umilić sobie wczorajszy wieczór piwem. Strażnicy miejscy zastali je z butelkami w dłoniach koło dworca w Tarnowskich Górach. Sprowadził ich w to miejsce telefon na komendę, ktoś doniósł o spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym.

Panowie w mundurach zepsuli dziewczynom w wieku 15 i 16 lat humor. Jednak nie tylko im. Sprawa trafi do sądu. W wyjaśnianie skąd nastolatki miały alkohol, zaangażowała się policja. Piwa nawarzyła sobie, a być może i właścicielowi sklepu, ekspedientka. 67-latka sprzedała nieletnim alkohol, czego robić nie wolno.

– Ustawa o wychowaniu w trzeźwości przewiduje dwie sankcje w przypadku złamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Jedna z nich to sankcja administracyjno-prawna, polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu na drodze administracyjnej. Druga jest uruchamiana na podstawie przepisów karnych i dotyczy orzeczenia kary za popełnione przestępstwo, tzn. sprzedaż alkoholu nieletnim – informuje podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej komendy policji. –  Sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych nieletnim jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny podobnie jak rozpijanie małoletniego, za które grozi nawet do 2 lat więzienia.

[ALERT]1614076859744[/ALERT]

 

(WOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ŻyczliwyŻyczliwy

5 0

Rozumiem, że w naszym mieście już nic ważniejszego się nie dzieje, skoro dziennikarze Gwarka zajmują się takimi sprawami?
16:31, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.

8 0

O wiele bardziej od wymienionych przewinień, martwi mnie poziom dziennikarstwa w redakcji lokalnej gazety. Nie widzę przy tekście oznaczenia ,,KOMENTARZ” czy ,,FELIETON”, a artykuł obfituje w opinie i przemyślenia pana czy pani redaktor...tylko po co przeciętnemu czytelnikowi ocena moralna przedstawionych działań? Który z naszych dziennikarzy uważa się za przewodnika moralnego Tarnowskich Gór? Tekst nie niesie przesłania informacyjnego, a komentarz pana X. ,,Panny”? Cały ton tego teksu? Chciałoby się napisać: ,,OK, Boomer” lub chociażby zasugerować zmianę charakteru redakcji, bo niepotrzebny nam wszystkim lokalny Pudelek... 16:43, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%